Тактика Першої світової війни повертається: експерти про плюси та мінуси збиття "Орлана" над Одесою
Збиття "Орлана" з борту літака "Як-52" найдешевший спосіб, але і при цьому дуже складний.
Західні військові експерти пишуть про те, що в Україну повернулася "повільна тактика" часів Першої світової війни, коли активно використовувалися гвинтові літаки.
У ті часи літаки не мали кулеметів спереду, інформує ресурс Forbes, саме тому вся відповідальність лежала на плечах других пілотів, які за допомогою гвинтівки чи пістолета намагалися влучити у літак ворога.
Більше 100 років бої у повітрі знову повторюються. Минулого тижня українські захисники з борту "Як-52" зразка 1970-х зуміли збити у небі над Одесою ворожий розвідувальний безпілотник "Орлан" вартістю 100 тисяч доларів.
Це не єдиний випадок в Україні, коли обидві сторони використовують тактику Першої світової війни. Сюди ж можна віднести війну в окопах, "танки-черепахи", кулемети "Максим" й ін.
На ролику, викладеному у Мережі, можна побачити сам бій і падіння "Орлана".
З одного боку, така тактика дешева, тому що використовується не бойовий літак і не системи ППО.
Заступник директора Армійського кіберінституту Військової академії у Нью-Йорку Пол Максвелл заявив, що це дуже простий спосіб збивати дорогі безпілотники та при цьому не витрачати на них дорогі ракети для систем ППО.
Для України це ідеальний варіант ведення війни проти дронів, оскільки нині Київ майже повністю залежить від боєприпасів іноземного виробництва.
Однак є і свій мінус: щоб потрапити у безпілотник з місця другого пілота, літак має дуже близько підлетіти до мети, а стрілець має приділити велику увагу прицілюванню.
Раніше у Мережі з'явилися кадри, як українці на тренувальному літаку збили "Орлан" у небі над Одесою.
А Зеленський анонсував нові засоби боротьби проти ворожих безпілотників "Орлан" і ZALA.