Контрнаступ ЗСУ залежить не тільки від рішення Заходу: в ISW проаналізували ситуацію
Захід закликає Україну якнайшвидше перехопити ініціативу на полі бою, особливо на тлі схвалення нового пакета військової допомоги.
Захід закликає Україну якнайшвидше перехопити ініціативу на полі бою, особливо на тлі схвалення нового пакета військової допомоги. Такої думки дотримуються і західні військові експерти, які закликають ЗСУ позбавити ініціативи армію Путіна на всьому театрі військових дій в Україні.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати статтю ресурсу Financial Times від 5 травня, в якій радник президента США з нацбезпеки Салліван закликав Київ у 2025 році перейти у контрнаступ.
У Вашингтоні чудово розуміють, що навіть з американською зброєю ситуація на полі бою не зміниться вмить і для цього потрібен буде час. За словами Саллівана, та допомога, яку Україна отримає від США, допоможе українським захисникам стримати натиск армії Путіна у 2024 році. Зброя також допоможе стабілізувати лінію фронту та навіть перехопити ініціативу у ЗС РФ.
Ще на початку 2024 року журналісти Financial Times писали про те, що Захід закликає Київ у 2024 році провести оборонні бої, а вже з 2025 року думати про новий контрнаступ.
Російські воєнкори пишуть про те, що армія Путіна може у поточному році навіть і не переходити у наступ, а весь цей час наносити авіаудари по позиціях ЗСУ та чекати, коли у 2025 році українські захисники знову перейдуть у контрнаступ.
Наразі ворог застосовує авіаудари на Авдіївському напрямку та на Харківщині. У такий спосіб противник намагається знищити оборонні споруди ЗСУ.
Здатність України почати новий контрнаступ безпосередньо залежать не тільки від самого Києва, а й від цілої низки ще неприйнятих рішень на Заході й у РФ. При цьому Захід не має нав'язувати Києву свій графік контрнаступу або ж робити це, реально оцінивши ситуацію на полі бою.
Раніше ми повідомляли, що Німеччина почне поставляти в Україну артилерійські снаряди дальністю польоту до 100 км.