28 травня 2024, 16:03

"Відповідати просто нічим", – Z-полковник Алксніс засумував після прильоту дронів по 3-й стратегічній РЛС

Україна дроновими ударами планомірно виводить з ладу російський радари дальнього ракетного виявлення.

"Відповідати просто нічим", – Z-полковник Алксніс засумував після прильоту дронів по 3-й стратегічній РЛС

У Z-каналах несеться "зрада" через ліквідацію російських радарів загоризонтного виявлення повітряних цілей. Кремль і Міноборони РФ дружно вдають, що нічого не відбувається.

Бездіяльність Москви обурила і відомого ультрапатріота, колишнього депутата Держдуми РФ Віктора Алксніса, передає Діалог.UA.

Коментуючи мовчання влади РФ з приводу вибивання стратегічних радіолокаційних систем (РЛС), він констатував, що Росія просто не у змозі відповідати. Згідно з оновленою військовою доктриною РФ, удари по стратегічних радарах є підставою для застосування ядерної зброї. Однак Москва на такий крок, очевидно, не наважується, тому вважає за краще відмовчуватися.

"Я все більше приходжу до думки, що ударів у відповідь не буде. По-перше, відповідати практично нічим, за винятком тактичної ядерної зброї, а по-друге, у нашого керівництва у цьому плані начисто відсутня політична воля та рішучість іти до кінця", - написав Алксніс.

Третя причина, з його слів, полягає у позиції Китаю. Лідер цієї країни Сі Цзіньпін категорично проти такого розвитку подій, і не послухатися його у Кремлі не можуть собі дозволити.

Алксніс звернув увагу на те, що під час нещодавнього візиту до Китаю Путін підписав документ, у якому було зафіксовано неприпустимість використання ядерного озброєння. Порушити слово, що дано Пекіну, він не може у своєму нинішньому становищі.

Зазначимо, що перший дроновий удар по стратегічній РЛС Росії стався ще у квітні 2024 року. Тоді було атаковано радар "Контейнер" у Мордовії. Почекавши місяць і зрозумівши, що відповіді не буде, Україна вивела з ладу ще два об'єкти дальнього ракетного виявлення РФ: "Воронеж-М" і "Воронеж-ДМ" у Краснодарському краї та Оренбурзькій області. Завдання цих РЛС - фіксувати запуски ракет, зокрема ядерних, на далеких відстанях.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини