9 червня 2024, 22:07

"Адмірал Кузнєцов" не воскрес і поховав статус Росії як авіаносної держави

Москва так і не змогла відремонтувати свій єдиний авіаносець "Адмірал Кузнєцов".

Корабель "Адмірал Кузнєцов" - єдиний авіаносець у складі ВМФ РФ, який був об'єктом численних глузувань у світовій пресі під час так званої російської "військової операції" у Сирії, де він зазнавав одного провалу за іншим, а потім згорілого у 2019 році під час ремонту у доці судноремонтного заводу "Звездочка" у Мурманську, так і не було відновлено, що позбавляє Росію статусу авіаносної держави.

Влітку минулого року російські пропагандистські ЗМІ рапортували, що "Адмірал Кузнєцов" вийде на ходові випробування після "капітального ремонту" навесні 2024 року, але цього так і не сталося, звертає увагу The Telegraph.

Недавні супутникові знімки демонструють, що корабель, як і раніше, стоїть на ремонті, а на його палубі розкидана будівельна техніка.

Пропуск запланованої дати початку ходових випробувань - зловісна ознака для авіаційного потенціалу ВМФ РФ. Раніше експерти припускали, що "Адмірал Кузнєцов" більше ніколи не буде задіяний, і зараз це є дедалі ймовірнішим.

Під час останнього походу російського авіаносця у 2016 році біля берегів Сирії авіакрило корабля внаслідок аварій втратило два літаки за три тижні, що є неприйнятним рівнем втрат.

"Аварії під час розгортання літаків у Сирії були першими у довгій низці недавніх подій, які ще більше заплямували репутацію ненадійного авіаносця. У жовтні 2018 року "Кузнєцов" серйозно постраждав у порту Росляково під Мурманськом, коли затонув плавучий док "ПД-50", на якому на ремонті перебував авіаносець.

Чотирнадцять місяців потому, у грудні 2019 року, під час ремонтних робіт, які тривали на самому "Кузнєцові", спалахнула пожежа. Двоє робітників загинули. Полум'я ще більше пошкодило і без того зношену електричну систему судна", - йдеться у матеріалі.

Будь-який інший флот міг би просто вивести зі свого складу безнадійно старий авіаносець, але російська промисловість не здатна створити заміну "Кузнєцову". Російські надводні верфі так і не прийшли до тями після розпаду СРСР, а головною проблемою при будівництві нових кораблів є двигуни.

За радянських часів більшу частину великих морських двигунів виробляли українські заводи. Само собою зрозуміло, що Україна зараз не експортує оборонну продукцію до РФ, а росіяни так і не змогли налагодити власне виробництво. Можливості імпортувати двигуни з інших країн або повністю закриті, або сильно ускладнені введеними проти Росії санкціями, констатує автор статті.

Нагадаємо, ще одна пожежа на "Адміралі Кузнєцові" сталася 2022 року, але російська влада запевняла, що "локальне задимлення було своєчасно виявлено".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини