"Це вам не Нормандія, це Галліполі", – заступник командира 38-ї ОБрМП розповів The Times про оборону Кринок
Морпіхи ЗСУ дев'ятий місяць продовжують обороняти Кринки, зазнають втрат, але не мають наміру відступати, порівнюючи ситуацію з Дарданелльською операцією Першої світової війни.
Кринки Херсонської області на правому березі Дніпра могли бути точкою початку нового контрнаступу ЗСУ, але брак західного озброєння поставив на цьому хрест.
Про це The Times розповів заступник командира 38-ї ОБрМП майор Сергій Педенко, додавши, що морські піхотинці продовжують обороняти майже зруйнований населений пункт уже дев'ятий місяць поспіль.
Педенко зазначив, що командування вирішило не здавати ділянку фронту, яка утримує велику кількість військових формувань армії РФ в одній точці. Морпіхам виконання свого завдання дається з величезними труднощами: їх закидають гранатами з БПЛА, літаки додають планувальні бомби, а потім окупанти намагаються штурмувати. Щоразу вони зазнають невдачі та задаються питанням про те, як українським захисникам вдається триматися.
27-річний військовий розповів британському виданню, що він із підлеглими проходив підготовку під керівництвом Королівської морської піхоти у Портсмуті, але до настільки важких бойових дій у Кринках ніщо не могло підготувати.
"Це не Нормандія, це Галліполі", - підкреслив Педенко.
Офіцер порівняв ситуацію у Кринках із Дарданельською операцією 1915 року, коли Антанта втратила 220 тисяч із 500 тисяч армії, штурмуючи Галліпольський півострів
У Кринках до вторгнення Росії проживали сотні людей - тепер немає нікого, незруйнованих будівель для укриттів у селі практично немає. До початку поставок на фронт довгоочікуваного західного озброєння, за словами Сергія Педенка, морпіхів атакувало близько 80 дронів на день, тепер ця цифра скоротилася до чотирьох.
Заступник командира 38-ї ОБрМП заявив, що евакуюють з позицій тільки у разі критичних поранень. Для того щоб човен із пораненими міг перейти річку, доводиться чекати туману та дощу, який завадить ворожим БПЛА. Медикам бригади довелося освоїти ампутацію, щоб поранені мали шанс дожити до евакуації.
Нагадаємо, 22 травня навіть Z-військкор визнав, що під Кринками російські війська втратили сотні людей і безліч техніки спаленої.
Раніше, 21 травня, повідомлялося, що російське командування перекинуло до Кринок окупантів із 76-ї десантної дивізії.