США спеціально затримують навчання пілотів на F-16 для України: названо причину
Затримка з навчанням пілотів, найімовірніше, викликана побоюваннями Вашингтону, що масштабна присутність американських F-16 в Україні може бути розцінена Москвою як інтеграція країни у НАТО.
США навмисно затягують навчання пілотів ВПС України на винищувачах F-16, повідомляє The Times із посиланням на заяву голови парламентської комісії України з питань озброєння та боєприпасів Олександри Устинової. За її словами, Вашингтон постійно вигадує "виправдання" своїй нездатності підготувати необхідну кількість українських пілотів-винищувачів.
Устінова зазначила, що через позицію Сполучених Штатів до кінця року у розпорядженні Києва буде всього 20 пілотів, які пройшли повну підготовку для польотів на американських винищувачах. У результаті українські ВПС матимуть менше пілотів, ніж літаків. Загальна чисельність винищувачів перевищить 60 одиниць, і перші з них почнуть надходити вже влітку нинішнього року.
Наразі тільки 8 українських пілотів проходять навчання у США, ще 12 - на авіабазі у Данії. Україна просила США надати хоча б 10 місць у навчальних програмах, але прохання було відхилено.
Вашингтон заявив Києву, що інші країни випереджають українських пілотів у черзі на місця для тренувань і він нібито не може порушити свої зобов'язання перед ними. У Пентагоні заявляють, що українські пілоти мають труднощі зі знанням англійської мови та з програмою польотів. Устинова назвала подібні заяви "сміховинними".
Американська сторона постійно вигадує нові відмовки, сенс яких - відмова Україні.
"Це не аргументи, це відмовки, та вони продовжують вигадувати їх знову та знову", - наголосила Устинова.
Затримка з навчанням пілотів, найімовірніше, викликана побоюваннями Вашингтону, що масштабна присутність американських F-16 в Україні може бути розцінена Москвою як інтеграція країни у НАТО.
"Це абсолютно політичне питання", - підсумувала Устинова.
Експерти підкреслюють, що керування винищувачем F-16 є складним завданням, що вимагає значного навчання та підготовки.
F-16 оснащений численними системами, включно з радарами, системами навігації, озброєння та контрзаходами. Пілот повинен вміти керувати всіма цими системами одночасно. F-16 здатний виконувати складні маневри на високих швидкостях, що вимагає точного керування та координації. Під час польотів пілоти зазнають високих перевантажень (до 9G), що вимагає хорошої фізичної підготовки.
Перед початком навчання на F-16 пілоти проходять основну льотну підготовку на інших літаках, спеціальні курси, що включають теорію та практику. Навіть після отримання допуску пілоти продовжують регулярно тренуватися та вдосконалювати свої навички.
Керування винищувачем вимагає великої кількості годин нальоту для досягнення майстерності. Пілоти проводять багато часу на симуляторах, які допомагають відпрацювати різні сценарії та ситуації.
Нагадаємо, Нідерланди озвучили, скільки F-16 країна передасть Україні, та розповіли про терміни поставки.
Останні новини
"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13Американські рокери Metallica поділилися відео де Тарас Столяр грає Nothing Else Matters на бандурі
11:58ЗСУ контратакують окупантів у Кураховому: експерти розповіли про бої за місто та навколо нього
07:40Україна має знайти заміну американським системам Patriot: названо причину та можливі варіанти – ЗМІ
07:28Пхеньян цього дуже потребує: Кремль розплатився з КНДР за допомогу не тільки продуктами та грошима
07:23