Подолали відстань у 250 км: Київ знайшов українську альтернативу ракетам ATACMS – ISW
ЗСУ провели вже дві операції проти військових об'єктів на території РФ з використанням ракет "Нептун".
Оскільки Білий дім поки що не дає добро, щоб Київ використовував проти території РФ далекобійні ракети типу ATACMS, Україна почала активно завдавати ударів модернізованими ракетами "Нептун".
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію навколо нещодавніх ударів Києва по території РФ за допомогою "Нептунів".
Ще 31 травня у Генштабі України заявили про те, що удар по НПЗ біля порту Кавказ у Краснодарському краї було завдано ракетою "Нептун". Ексзаступник начштабу ВМС України Андрій Риженко підкреслив, що Київ уперше застосував ракети "Нептун" проти наземної цілі.
Учора було завдано удару по НПЗ у районі селища Чушка також за допомогою "Нептуна". Обидві цілі розташовані приблизно за 250 км від лінії фронту. При цьому радіус дії ATACMS становить 300 км.
Уперше Київ застосував проти морської цілі ракети "Нептун" у квітні 2022 року. Після цього почався процес їхньої модернізації, щоб можна було завдавати ударів і по наземних цілях. Цей процес охопив два роки, але результат уже очевидний.
Аналітики з ISW все ж вважають, що Вашингтон має дати добро Києву на використання ATACMS проти законних військових цілей на території РФ.
Раніше ми повідомляли, що 18 червня завод "Югнефтехімтранзіт", що знаходиться у Краснодарському краї, був атакований ракетами "Нептун".
Нагадаємо, у Мережі з'явилися кадри НПЗ в Азові після атаки безпілотників. Досі там не можуть загасити пожежу.