28 червня 2024, 07:53

Окупанти активізувалися на Торецькому напрямку не просто так: в ISW розсекретили плани Кремля

З 18 червня армія Путіна активізувалася на Торецькому напрямку, проте швидких успіхів не буде.

Окупанти активізувалися на Торецькому напрямку не просто так: в ISW розсекретили плани Кремля

З 18 червня армія Путіна активізувалася на Торецькому напрямку, проте швидких успіхів не буде. Для цієї ділянки фронту у МО РФ виділили обмежені сили. Це свідчить тільки про те, що Путін готується не до швидких маневрів, а до повзучих і виснажливих атак.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію на Торецькому напрямку.

Експерти заявляють, що поки що противник проводив фронтальні піхотні атаки, не вдаючись до послуг механізованих атак. Ворог уже не раз намагався скористатися моментом ситуації на Харківщині, коли Київ перекинув деякі резерви з Донбасу на ту ділянку фронту.

Що далі ворог просувається у районі Часова Яру та на північний захід від Авдіївки, не досягаючи таких самих успіхів у районі Торецька, то глибшим стає український виступ у районі Торецька. Такий виступ зробить армію Путіна більш вразливою для контратак з боку ЗСУ.

Противник своїм наступом на Часів Яр ставив наступною метою Костянинівку, яка відіграє важливу роль в оборонних боях ЗСУ на Донбасі.

Російська операція з просування на північ уздовж шосе Н-20 і на захід від Часова Яру також мала б на меті оперативне охоплення й оточення українського угруповання у районі Торецька, що є важливим завданням, яке російські війська регулярно не могли виконати проти інших українських угруповань військ упродовж усього повномасштабного вторгнення.

Однак останні події показали, що армія Путіна взяла курс на Покровськ, відмовившись від планів щодо Костянтинівки.

Російські сили можуть також не мати наміру домагатися значних тактичних успіхів на Торецькому напрямку та можуть сподіватися, що наступальні операції у цьому районі чинитимуть тиск на українські сили на ширшому фронті у Донецькій області, сприяючи успіхам на напрямках Часів Яр і Авдіївка.

На Торецькому напрямку не варто чекати підкріплення для ЗС РФ. Однак навіть у разі захоплення Торецька далі ворогові буде складно просуватися вперед через відкриту місцевість і великі водойми.

Наразі ISW оцінює швидкі тактичні успіхи Росії на напрямку Торецька як малоймовірні. Проте російські сили можуть мати намір проводити послідовні наступальні операції у цьому районі, щоб домагатися поступових тактичних успіхів, як це відбувається на всьому театрі військових дій.

Раніше ми повідомляли, що у травні щодня армія Путіна втрачала на полі бою понад тисячу своїх солдатів.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини