Бійці заходять на позицію мінімум на місяць: у ЗСУ розповіли про бої у Кринках
У Кринках вижити можна, але туди головне – дістатися живим через водну перешкоду у вигляді річки Дніпро, заявили у ЗСУ.
Уже тривалий час українські захисники тримають плацдарм у районі Кринок на лівому березі Херсонщини. Бої там тривають щодня.
Експерти пишуть про те, що окупанти зберігають свої позиції на деяких островах на Дніпрі. При цьому Z-воєнкори пишуть про достатню кількість катерів, щоб проводити військові операції на цій ділянці фронту. А морпіх ЗСУ Віталій в інтерв'ю "Громадському" розповів про справжній стан справ у Кринках.
Морпіх із 35-ї бригади розповів про справжній бій за колодязь, з якого можна було пити воду. Її звідти по черзі набирали то ЗСУ, то ЗС РФ. Коли противник відступив із території, де був колодязь, то кинули туди свого "200-го", щоб отруїти воду.
На цій ділянці фронту штурми можуть тривати до чотирьох годин поспіль. Тут ти не заходиш на позицію на 2-3 дні, як на інших ділянках фронту.
Однак найскладніше не бої, а переправа через Дніпро. Човняр здійснює маршрути туди та назад щодня тим самим маршрутом, який добре відомий і ворогу.
Бої у річці - це не битва на землі. Небагато армій світу мали досвід війни саме у річках, заявив ще один морпіх Олександр.
За словами Віталія, бійці заходять на позицію щонайменше на місяць, бо бої у Кринках тривають щодня.
Складно відбувається евакуація поранених, бо ворогу добре відомі всі маршрути ЗСУ. Іноді човен доводиться чекати тиждень.
Воюють у цьому районі на боці ЗСУ не тільки чоловіки, а й жінки, заявив Віталій.
Раніше ми повідомляли, що окупанти активізувалися на Торецькому напрямку не просто так.
Нагадаємо, травень 2024 року був найбільш смертоносним для армії Путіна за 28 місяців війни.