В Україні розробляють ШІ, який зможе керувати сотнею безпілотників для ударів по ворожих цілях
Українські розробники розпочали створення штучного інтелекту, який зможе керувати роєм безпілотників і обминати російські глушилки.
На тлі успішних ударів вітчизняних безпілотників по російських кораблях й інших військових об'єктах в Україні йде розроблення передових систем ШІ для керування дронами. Про це повідомляє Reuters.
Інноваційні алгоритми дозволять поєднувати десятки літальних апаратів у єдину мережу, що діє майже без участі людини. Це обіцяє докорінно перетворити використання дронів у зоні бойових дій і суттєво розширити їх можливості щодо завдання ударів.
ШІ зможе ідентифікувати цілі та спрямовувати до них безпілотники, а також здійснювати картографування місцевості для автономної навігації безпілотників і створювати програми, що дозволяють групам БПЛА взаємодіяти як єдиний рій.
Рішення щодо дій зможуть миттєво виконуватися всією групою, а людина втручається лише для того, щоб дати "зелене світло" автоматизованим ударам, розповідає один із розробників.
Інша перспективна система дозволить керувати мережею від невеликих розвідувальних до важких ударних дронів різних класів. Кожен безпілотник при цьому зможе самостійно планувати свої дії та передбачати маневри у рої.
Така автоматизація як розширить масштаби операцій, а й підвищить безпеку самих пілотів, які працюють у безпосередній близькості до лінії фронту. Як відомо, оператори безпілотників є однією з пріоритетних цілей для ворожого вогню.
ШІ вже задіяний у деяких дальніх ударах українських дронів по військових об'єктах і нафтозаводах у глибокому тилу Росії. За даними джерел Reuters, у таких атаках іноді бере участь рій із 20 безпілотників. Частина летить до мети, решта відволікають або виводять із ладу системи ППО на шляху прямування за допомогою ШІ-алгоритмів.
Впровадження штучного інтелекту також допоможе українським дронам краще протистояти зростанню глушіння радіосигналу з боку російських комплексів РЕБ. Якщо донедавна перешкоди суттєво знижували ефективність ударів БПЛА, керованих пілотами, то безпілотники зі ШІ можуть ігнорувати втрату зв'язку.
Таким чином, використання систем штучного інтелекту відкриває нову еру у застосуванні безпілотників, а українські розробники прагнуть максимально використати цей потенціал для завдання ударів по ворогові та захисту ЗСУ.
Нагадаємо, безпілотник 32-й ОМБр показав, як армія РФ перетворила агломерацію Торецька на цвинтар будинків.
Раніше повідомлялося, що у Росії одразу два аеропорти призупинили роботу через удари безпілотників.