Удар Росії по "Охматдиту" у Києві: у ракеті знайшли обладнання США – ЗМІ
Використовувана у російській ракеті програмована вентильна матриця була зроблена AMD або Intel, постачання до РФ йшли через Азію.
У ракеті "Х-101", якою Росія вдарила по найбільшій дитячій лікарні "Охматдит" у Києві, використовувалося обладнання із США. Після вивчення залишків у ній знайшли програмовану користувачем вентильну матрицю (ППМВ) від американського виробника, пише The New York Times з посиланням на Національне агентство із запобігання корупції України. З початку війни Росія імпортувала таких чіпів на 390 млн доларів, випливає з даних російської митниці, які проаналізували журналісти.
Використовувана у російській ракеті ППМВ була зроблена AMD або Intel, пише газета. Такі чіпи використовуються у пожежній сигналізації, інтернет-модемах, ракетах і безпілотниках для швидкого оброблення даних. Це один із найважливіших чіпів у російських ракетах, зазначає газета, і продаж його до Росії заборонено.
За перші кілька місяців з початку війни в Україні сформувалися ланцюжки постачань, які дозволили ввозити до Росії американські чіпи на мільйони доларів, пише газета. Це дозволило Росії за останні три місяці 2023 імпортувати майже стільки ж критично важливих чіпів, скільки і за той же період 2021 року.
Основним постачальником чіпів у Росію є Китай. Texas Instruments, що виробляє чіпи, що використовуються у дронах Shahed і "Ланцет", має завод у китайському Ченду, а інший виробник чіпів Micron Technology випускає їх у Сіані. Крім того, ППМВ у великих кількостях надходять китайським виробникам, які встановлюють їх у продукцію, що продається у всьому світі.
AMD, Texas Instruments, Micron та Intel повідомили NYT, що виступають проти використання Росією своїх технологій і дотримуються американського експортного контролю. Однак компанії-виробники чіпів не зобов'язані згідно із законом відстежувати, куди відправляються їхні товари. Росія ж організувала свої схеми паралельних поставок через дистриб'юторські компанії в Азії, випливає із матеріалу NYT.
Деякі компанії, які продають чіпи до Росії, зареєстровані в одному будинку у Гонконгу, з'ясували журналісти. Через них у липні – грудні 2022 року було ввезено до Росії чіпів на 15 млн доларів. До війни за цією адресою було менше компаній, які торгують з Росією, та через них за аналогічний період 2021 року було відправлено чіпів на 4,1 млн доларів. Серед гонконгських компаній, що беруть участь у схемі, є фірми, що належать колишньому гендиректору Уральської гірничо-металургійної компанії (УГМК) Андрію Козіцину й екскомерційному директору компанії Ігорю Кудряшкіну, пише газета.
Нагадаємо, російські окупанти цинічно виправдовують ракетний удар по дитячій лікарні, заявляючи, що там нібито проходила "нарада".
Останні новини
"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13Американські рокери Metallica поділилися відео де Тарас Столяр грає Nothing Else Matters на бандурі
11:58ЗСУ контратакують окупантів у Кураховому: експерти розповіли про бої за місто та навколо нього
07:40