Удар Росії по "Охматдиту" у Києві: у ракеті знайшли обладнання США – ЗМІ
Використовувана у російській ракеті програмована вентильна матриця була зроблена AMD або Intel, постачання до РФ йшли через Азію.
У ракеті "Х-101", якою Росія вдарила по найбільшій дитячій лікарні "Охматдит" у Києві, використовувалося обладнання із США. Після вивчення залишків у ній знайшли програмовану користувачем вентильну матрицю (ППМВ) від американського виробника, пише The New York Times з посиланням на Національне агентство із запобігання корупції України. З початку війни Росія імпортувала таких чіпів на 390 млн доларів, випливає з даних російської митниці, які проаналізували журналісти.
Використовувана у російській ракеті ППМВ була зроблена AMD або Intel, пише газета. Такі чіпи використовуються у пожежній сигналізації, інтернет-модемах, ракетах і безпілотниках для швидкого оброблення даних. Це один із найважливіших чіпів у російських ракетах, зазначає газета, і продаж його до Росії заборонено.
За перші кілька місяців з початку війни в Україні сформувалися ланцюжки постачань, які дозволили ввозити до Росії американські чіпи на мільйони доларів, пише газета. Це дозволило Росії за останні три місяці 2023 імпортувати майже стільки ж критично важливих чіпів, скільки і за той же період 2021 року.
Основним постачальником чіпів у Росію є Китай. Texas Instruments, що виробляє чіпи, що використовуються у дронах Shahed і "Ланцет", має завод у китайському Ченду, а інший виробник чіпів Micron Technology випускає їх у Сіані. Крім того, ППМВ у великих кількостях надходять китайським виробникам, які встановлюють їх у продукцію, що продається у всьому світі.
AMD, Texas Instruments, Micron та Intel повідомили NYT, що виступають проти використання Росією своїх технологій і дотримуються американського експортного контролю. Однак компанії-виробники чіпів не зобов'язані згідно із законом відстежувати, куди відправляються їхні товари. Росія ж організувала свої схеми паралельних поставок через дистриб'юторські компанії в Азії, випливає із матеріалу NYT.
Деякі компанії, які продають чіпи до Росії, зареєстровані в одному будинку у Гонконгу, з'ясували журналісти. Через них у липні – грудні 2022 року було ввезено до Росії чіпів на 15 млн доларів. До війни за цією адресою було менше компаній, які торгують з Росією, та через них за аналогічний період 2021 року було відправлено чіпів на 4,1 млн доларів. Серед гонконгських компаній, що беруть участь у схемі, є фірми, що належать колишньому гендиректору Уральської гірничо-металургійної компанії (УГМК) Андрію Козіцину й екскомерційному директору компанії Ігорю Кудряшкіну, пише газета.
Нагадаємо, російські окупанти цинічно виправдовують ракетний удар по дитячій лікарні, заявляючи, що там нібито проходила "нарада".
Останні новини
Санкції працюють: банки Індії слідом за турецькими та китайськими відмовляються працювати з Росією
16:34Пороховий завод у Пермі перевели у режим 24/7 через Іран – працівники страйкують: "Ми що, раби?"
15:43Стало відомо, скільки заробляють українські чиновники, – Мінфін оприлюднив дані про їхні зарплати
11:52"Пів року прогнозую..." – Світан прокоментував заяву генерала Марченка про обвал фронту на Донбасі
11:28КНДР має те, чого немає у Сирії та Ірану, – експерти закликають Захід уважно стежити за Пхеньяном
09:14