Україна вперше за час війни перевершила Росію за важливим військовим показником – Forbes
Вперше за 2,5 роки війни протягом одного календарного місяця Україна перевершила Росію за кількістю ударів далекобійними дронами.
Вперше за весь час війни Україна почала завдавати більше ударів за допомогою безпілотників далекого радіусу дії, ніж Росія. Про це повідомляє американська редакція журналу Forbes.
Згідно з опублікованими даними, у липні Росія атакувала Україну 426 безпілотниками типу Shahed. За аналогічний час Україна завдала удару у відповідь більш ніж 520 дронами.
Росія, мабуть, менш ефективно збиває БПЛА, оскільки українські удари завдають більших економічних збитків НПЗ, нафтосховищам й іншим цілям. Можливо, Україна може отримати перевагу у стратегічній війні далекобійних БПЛА, наголошують журналісти.
Росія витратила більшу частину запасів балістичних і крилатих ракет далекого радіусу дії перші місяці війни. І хоча з 2022 року їхнє виробництво збільшилося, Москва, схоже, запускає ракети приблизно з тією ж швидкістю, якою вони виробляються: близько 120 на місяць.
Хоча ракети важливі через їхню руйнівну дію, більша частина російської ударної потужності дальньої дії тепер представлена у вигляді безпілотників. Їхня головна зброя — БПЛА іранської розробки серії Shahed, відомі у Росії як "Герань". Вони прості у виробництві та коштують лише 20 000 доларів у порівнянні з мільйоном доларів і більше за ракету.
Росія зазвичай випускає до 30 Shahed одночасно. Їх уловлює тисяча мережевих мікрофонів, які прослуховують характерний звук двигуна безпілотника, та за кілька годин, поки ті добираються до цілі, на позиції висуваються мобільні підрозділи боротьби з дронами, оснащені важкими кулеметами й автоматичними гарматами. Багато Shahed також уражаються ракетами "земля - повітря", інші ж збиваються з курсу чи падають на землю під впливом спеціалізованих систем радіоелектронної боротьби.
Україна зазвичай стверджує, що збиває 90% Shahed, інколи ж і 100%. Перевірити це неможливо, й очевидно, що Shahed все ще шкодить, але загроза, схоже, не зростає.
Велике питання у тому, скільки ударних безпілотників далекого радіусу дії може зробити Україна та чи є липень сплеском чи тенденцією, додають журналісти.
Останні новини
Зеленський відповів, чи можлива дружба України та Росії, згадавши при цьому гітлерівську Німеччину
13:08Кремль перекинув новий підрозділ на Курщину, а ЗСУ "виносять" ворога у тилу та на передовий – ISW
07:52Намотує кола більше доби: російський корабель Sparta не може зайти до Тартуса – ЗМІ озвучили причину
07:45Найкращий результат для Путіна – вілла у КНДР або копальні на Уралі: експерт дав прогноз на 2025 рік
07:33