Мова не у газопроводі: експерти озвучили причину, через яку Київ хоче втримати Курську область, – ЗМІ
На тлі боїв у Курській області Київ знову звернувся до США з проханням дати добро бити по РФ ATACMS.
Американська преса повідомляє, що навіть у самому Києві не очікували такого успіху від військової операції у Курській області. На цьому тлі Україна знову звернулася до США дати добро бити ATACMS лише військовими аеродромами Росії.
Удари по аеродромах дадуть можливість Києву втримати під своїм контролем частину Курської області, а це буде вагома противага у разі мирних переговорів із Кремлем, інформує ресурс The Washington Post.
За три дні боїв на території Курської області ЗСУ вдалося взяти під свій контроль близько 100 км2 землі, понад 100 військовополонених і газовимірювальну станцію. Саме через цю станцію Кремль постачає газ до Угорщини та Словаччини.
Джерело пише, що ще вчора газ постачався газопроводом, проте Києву він не надто потрібен. Якби Київ хотів перекрити постачання "блакитного палива" до ЄС, то це можна зробити і на території самої України.
Багато військових експертів й аналітиків досі не можуть зрозуміти цілей Києва, який вирішив кинути свої війська на Курщину.
Співробітник Фонду Карнегі Майкл Кофман заявив, що ЗСУ просунулися глибоко у Курській області, проте поки що невідомо, скільки насправді території контролюють українські захисники.
Якою б справді не була мета, Київ уже створив новий тиск на Путіна. Жителі Курщини зіткнулися з такою самою ситуацією, в якій живе багато українців з 2022 року: постійні обстріли та вимушене переселення.
ВСУ вдалося подолати дві оборонні лінії ворога, які коштували Кремлю 15 млрд рублів.
Тим часом Z-військори пишуть про те, що ЗСУ на Курщині застосовує нові й інноваційні тактики.