У наступу України на Курськ три цілі – AFP
Нашумілий наступ українських сил у Курській області покликаний дестабілізувати ситуацію у РФ.
П'ятий день триває великий український наступ у Курській області, який не може зупинити РФ. Київ, починаючи цю операцію, мав три цілі.
Про це повідомило агентство AFP, посилаючись на анонімного високопосадовця України.
Джерело стверджує, що у планах немає окупації територій Росії, Україна має намір чітко дотримуватись міжнародного законодавства під час операції у Курській області. Головні цілі – послабити російську армію, розтягнути фронт, а також дестабілізувати внутрішню ситуацію.
"Ми перейшли у наступ. Мета - розтягнути сили противника, завдати йому максимальних втрат і дестабілізувати обстановку у Росії, оскільки він не у змозі захистити власний кордон", - розповів український урядовець.
Українська операція, яка розбурхала Росію та мир, розпочалася у ніч на 6 серпня. ЗСУ вдалося прорвати кордон і зайти до Курської області. Поки передові мобільні загони швидко рухалися вперед, потім заходили резерви, окопуючись і беручи населені пункти під свій контроль.
10 серпня диктатор Білорусі Олександр Лукашенко публічно заявив про те, що ЗСУ просунулися на 30-35 км углиб російських територій. Сьогодні цю інформацію підтвердило Міноборони РФ, заявивши про бойові дії біля населених пунктів за 30 км від українських кордонів. Попередньо близько 650 кв. км перебувають під контролем українських сил.
Лише за кілька днів після початку операції український лідер Володимир Зеленський визнав факт наступу. Він заявив, що Україна "переносить війну на територію агресора". Інформації про хід операції українці принципово не надають.
Наступ ЗСУ підняв моральний дух народу й армії України, виснажених двома з половиною роками безперервних битв.
"Операція показала, що ми можемо переходити у наступ і рухатися вперед", - зазначило українське джерело.
Він не дав чіткої відповіді, чи Україна має намір взяти під свій контроль Курську АЕС.
"Побачимо, як розвиватиметься Курська операція. Ми абсолютно не створимо проблем для ядерної безпеки. Це ми можемо гарантувати", - сказав чиновник.
Раніше повідомлялося, що, за даними The Financial Times, російські підкріплення не змогли стримати тиск армії України.
Також росЗМІ заявили про колапс на Курщині: "Ні води, ні газу, ні світла, магазини грабують".