Перший день боїв у Курській області: у ЗСУ розповіли про найголовнішу проблему
Військову операцію у Курській області Київ готував у повній таємниці від Заходу та російської агентури.
Курську військову кампанію можна порівняти з Харківською, коли влітку 2022 року ворог утік з України. Операція проти Курщини розпочалася 6 серпня о 3:00. Головною перешкодою для ЗСУ був не ворог, а бетонні піраміди, які заважали проїхати військовою технікою.
Українським захисникам знадобилося лише три танкові снаряди, щоб знищити одну піраміду, а далі пішли самі танки, інформує ресурс The Wall Street Journal.
На третій рік війни Кремлю так і не вдалося збудувати нормальну оборонну лінію на кордоні. Більше того, її захищали здебільшого солдати-строковики, які бігли з поля бою або здавались у полон.
Новий наступ ЗСУ шокував Кремль і підняв бойовий дух Україні. Відомо, що у цих боях беруть участь як нові батальйони, так і ті, що були зняті зі Східного фронту.
Головнокомандувач ЗСУ Сирський заявив, що зараз під контролем України територія близько 1 тисячі км2.
Оцінив "курський прорив" і американський сенатор в особі Ліндсі Грема, який у понеділок встиг побувати у Києві.
На Курщину перекидають і солдатів, які воювали на Донбасі у районі Часова Яру та Покровська.
Проте більша частина батальйонів прибула на Сумщину ще два місяці тому, лише за пару годин до початку військової операції вони дізналися, що прориватимуться на Курськ.
Українські захисники зізналися, що поки великого опору з боку противника не було помічено, оскільки кордон охороняють солдати-строковики.
Наразі Києву головне – добре продумати логістику, заявляють військові експерти. Інший український солдат заявив, що це другий випадок в історії РФ, коли війна йде на її територію.
Тим часом військові експерти не мають сумнівів, що Курська військова операція може бути новим шаблоном стилю війни.
Нагадаємо, Путін розкритикував в. о. голови Курської області, що під час наради той приділив увагу не соціальним, а військовим подіям у регіоні.