На Заході розглядають версії катастрофи українського F-16: ЗМІ дізналися, що турбує союзників
Західні чиновники обговорюють поспішність, з якою Україна почала застосовувати винищувачі F-16 у бойових умовах.
На Заході продовжують обговорювати аварію літака F-16 в Україні та загибель пілота з позивним Moonfish Олексія Меся, коли 26 серпня він брав участь у відображенні масованого ракетно-дронового удару.
Як повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на американського чиновника, перед тим як винищувач розбився, поряд з ним вибухнула ракета РФ. Можливо, через це літак був пошкоджений або пілот зробив надто небезпечний маневр, що призвело до трагедії.
Крах стався у перший день застосування переданих Україні F-16 у бойових умовах.
"Це ставить під сумнів поспіх підготовки пілотів", - пише видання, посилаючись на думки західних джерел.
Тепер союзники висловлюють занепокоєння, обговорюючи поспішність застосування винищувачів майже одразу після того, як вони прибули до України. Начебто пілоти мали недостатній час нальоту, щоб брати участь у повітряних боях.
Поки що, зазначають журналісти, ні українські, ні західні експерти не знайшли доказів, що F-16 був збитий дружнім або ворожим вогнем. Також не знаходить підтвердження версії про технічну несправність борту.
Зазначається, що західні льотчики перед участю у бойових операціях освоюють винищувачі багато місяців на навчаннях, здійснюючи польоти у зв'язках за участю кількох літаків.
Видання пише також із посиланням на американського чиновника, до програми навчання українських пілотів зміни вносити поки не планують, але аварія винищувача і показує, що "не варто поспішати".
Загиблий Олексій Месь проходив підготовку на F-16 у Данії. За даними журналістів, місцеві інструктори висловлювали занепокоєння щодо здатності деяких українських пілотів керувати західними винищувачами, але Moonfish не був у цьому переліку.
Зазвичай авіатори проходять насиченіший курс навчання та літають близько року, перш ніж брати участь у бойових завданнях, але українські пілоти не набралися достатньо досвіду, зазначається у статті.
Там також зазначається, що перед загибеллю Олексій Месь встиг збити три крилаті ракети й один дрон.