13 вересня 2024, 07:37

Збито понад 90%: Україна застосовує нову тактику у боротьбі з дронами-камікадзе – Forbes

Київ вигадав нову систему виявлення дронів-камікадзе країни-агресора Росії.

Збито понад 90%: Україна застосовує нову тактику у боротьбі з дронами-камікадзе – Forbes

Хоч би як Кремль намагався обдурити систему ППО України, Київ придумав інноваційну систему їх виявлення.

Експерти й аналітики говорять про те, що лише з 1 вересня ворог запустив територією України понад 400 дронів-камікадзе. Проте Київ змінив тактику боротьби із цією загрозою, інформує ресурс Forbes.

Військові аналітики пишуть, що за підсумками серпня Кремль запустив проти України 800 дронів-камікадзе, що є рекордом у 2024 році.

Для боротьби з такою загрозою, особливо на тлі опалювального сезону, Київ вирішив встановити по всій країні мережеві мікрофони, які відстежують звуки роботи дрону. Система ППО швидко аналізує дані від мікрофонів, відстежує ціль і завдає ударів.

Також інформація швидко надходить мобільним групам, які висуваються на перехоплення мети. Найцікавіше, що у багатьох таких групах є жінки, оскільки більшість чоловіків на передовій.

Водночас дрони-камікадзе також змінили тактику: вони почали літати на великій висоті, а знижуються лише перед ударом.

Експерти кажуть, що "Шахеди" літають як на висоті 2 км, так і 3-4 км.

Щоб поберегти західні ракети для інших цілей, Київ вирішив використати у боротьбі з дронами ПС ЗСУ. Вже не раз у Мережі можна було бачити кадри, як дрони-камікадзе збивають гелікоптери "Мі-8" і "Мі-24" ВС ЗСУ.

Crew of a Ukrainian helicopter shot down a ruSSian Shahed drone using the 7,62mm FN-MAG/M240 machine gun. pic.twitter.com/ya1Mvlp1d0

— ???????????? ???????????????? ????????????????????????????????△ ???????????????????????????????? (@TheDeadDistrict) August 25, 2024

Така тактика дала свої результати, оскільки за підсумком серпня Київ збив 91% "Шахедів", а до цього збивав лише 80%.

При цьому експерти звернули увагу і на той факт, що останнім часом більшість дронів або не долітає до мети (можливо робота РЕБ), або ж повертаються туди, звідки їх запустили.

Тільки у ніч на 11 вересня одразу три такі дрони повернулися на базу. Ще деякі дрони залетіли на територію Білорусі та були перехоплені винищувачами. Інші залітали на територію Польщі та Румунії.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у ніч на 12 вересня РФ атакувала Конотоп дронами-камікадзе, завдавши ударів по енергетичній інфраструктурі.

Нагадаємо, в умовах сучасної війни від дрону піхотинця не врятує ані окоп, ані навіть бліндаж.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини