8 жовтня 2024, 07:30

Розхвалена Путіним ракета "Кинжал" виявилася не такою гарною – експерти про атаку на Старокостянтинів

Вчора РФ запустила всі три ракети "Кинжал" по Старокостянтинову, проте дві ракети були перехоплені над Київщиною.

Експерти заявляють, що насправді виявилося, що всі російські гіперзвукові ракети можна збивати і на маршевій ділянці, хоча й не виключено, можливо, розробники цієї ракети не планували робити її такою вразливою.

Вчора, 7 жовтня, вдень Кремль підняв у повітря з аеродрому Саваслейка (Тамбовська область) МіГ-31К, який випустив у бік Старокостянтинова (Хмельницька область, Україна) три ракети "Кинжал", інформує ресурс Defense Express.

До кінцевої мети долетіла лише одна ракета, а дві інші успішно перехопили ППО на території Київської області.

Кияни вже не вперше чують звукову хвилю чи роботу ППО, коли противник запускає "Кинджали" не столицею України, а у бік аеродрому Старокостянтинів.

Експерти збудували маршрут польоту "Кинджалів" прямою територією з Тамбовщини до Хмельниччини. Найкоротший шлях проходить саме через Київщину.

Експерти кажуть, що існує різниця між збиттям ракети та її успішним перехопленням. Так, коли ракета практично досягає своєї цілі, її швидкість суттєво знижується. Але поки вона летить до неї, швидкість становить близько 5 Махів.

Більше того, згідно із заявами Кремля, "Кинджали" нібито можуть маневрувати на всьому відрізку свого маршруту.

Однак, як виявилося, навіть на маршевій ділянці ракета "Кинжал" не має раніше заявленої швидкості, оскільки її без проблем перехоплюють установки Patriot. Ракети не можуть маневрувати, бо вони вже не вперше летять Київщиною. Найцікавіше, що у РФ про це обізнані, але при цьому наполегливо продовжують запускати "Кинджали" по Старокостянтинову через Київщину.

Експерти впевнені, що для більш точного пуску "Кинджалів" ворог має точно вивести свої МіГи на пускові рубежі. Для точного пуску необхідно або у небі постійно тримати командний пункт типу "Іл-976 СКИП", або розгорнути на землі якийсь командний пункт для коригування МіГ перед пуском ракет.

Таким чином, ракети "Кинжал" можна без проблем перехоплювати навіть на маршевій ділянці, що спочатку не входило до планів розробників. Більше того, у Кремлі досі не вірять у той факт, що їхні гіперзвукові ракети можна перехопити новими засобами ППО.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що 4 вересня Кремль завдав ударів по Львову ракетами типу "Кинжал", які летіли через територію Білорусі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини