7 листопада 2024, 07:39

На початку війни Україна не мала такої зброї: експерти про атаку безпілотників на Каспійськ – Forbes

Український безпілотник "А-22" пролетів понад тисячу кілометрів і одним ударом знищив три російські військові кораблі.

На початку війни Україна не мала такої зброї: експерти про атаку безпілотників на Каспійськ – Forbes

Напередодні українські безпілотники вперше долетіли до Дагестану, атакувавши Каспійський флот ВМФ РФ. Атаку здійснили модифіковані спортивні літаки "А-22".

Відомо, що напередодні мінімум один безпілотник "А-22" зумів долетіти до стоянки Каспійського флоту у Дагестані, подолавши відстань понад тисячу кілометрів, інформує ресурс Forbes.

На кадрах від російської сторони було видно, як один з А-22 завдав удару у районі скупчення ворожого флоту.

За словами Антона Геращенка, вибух пошкодив одразу три кораблі: два фрегати типу "Гепард" і один корвет типу "Буян".

Цей політ безпілотника виявився не рекордним, проте близьким до нього. Ще у травні 2024 року дрон атакував НПЗ у Салаваті за 1300 км від кордону з Україною.

Україна сама розробила на базі спортивного літака безпілотники дальнього радіусу польоту. Це своєрідна відповідь Києва на неготовність Заходу дати добро бити територією РФ далекобійними ракетами.

Добро не хоче давати Байден, і, швидше за все, цього не робитиме і Трамп.

Професор Оксфордського університету Семюель Рамані заявив, що зараз є велика невизначеність того, як Трамп вплине на війну в Україні. Навіть якщо він здійснить свою передвиборчу заяву, Україна продовжить боротьбу навіть на самоті.

Експерти нагадують, що у лютому 2022 року Україна не мала жодної нової далекобійної ударної зброї, а зараз є й одразу кілька типів. Найголовніше, що всі вони створені та спроектовані в Україні, а не передані союзниками.

Нещодавно Україна зуміла презентувати новий дрон-ракету "Паляниця", який летить на відстань 600 км.

Це не така велика відстань, як у А-22. Але якщо спортивні літаки-безпілотники виготовляються вручну у невеликих кількостях на основі існуючих планерів, то "Паляницю" можна виробляти масово з нуля в українській індустрії безпілотників, що розвивається.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини