США мають понад 1000 ракет ATACMS: Україна готується до удару по Росії – The Economist
Головними цілями ЗСУ будуть російські вертольоти та штурмовики, які забезпечують підтримку військ з повітря, повідомив The Economist колишній український офіцер.
Україна нарешті може використовувати американські ракети для ударів по території Росії. Джо Байден хоче послати Північній Кореї повідомлення, пише британське видання The Economist.
На думку України та союзників, на озброєнні Америки перебуває більш ніж достатньо ракет ATACMS, понад 1000, і вони поступово замінюються новішими та далекобійними ракетами. Російські літаки можуть бути поза зоною досяжності, оскільки Москва боїться ударів і вивела місця їхнього базування за межі радіуса ракети, але інші цілі - бази, командні пункти, логістичні вузли тощо - цілком можливі.
Головними цілями будуть російські гелікоптери та штурмовики, що забезпечують підтримку військ з повітря, зазначає колишній український офіцер.
На їхню думку, побоювання з приводу ескалації також зайві. Зрештою Путін вважає Крим невід'ємною частиною Росії та, тим не менш, нічого не зробив у відповідь на удари ATACMS. Так само він не зробив жодних різких кроків у відповідь на постійну активізацію поставок Заходом озброєнь від стрілецької зброї до ракет, танків і винищувачів.
Рішення Байдена тепер залишає три важливих питання. Перше - це масштаби його розвороту. Повідомлялося, що Україні, принаймні на початковому етапі, буде дозволено використовувати ATACMS тільки у Курській області, де Україна захопила територію, яку тепер намагається повернути Росія.
Це має політичний сенс, якщо мета - послати сигнал Північній Кореї, яка допомагає Росії у цих зусиллях. Західні чиновники стурбовані тим, що початкове розгортання країни може перетворитися на стійкий конвеєр. Вони прагнуть припинити це у зародку.
Але це не має особливого військового сенсу, якщо мета полягає у тому, щоб завдати максимальної шкоди російській військовій машині до 20 січня, коли Трамп вступить на посаду. Багато з найпривабливіших російських цілей знаходяться в інших місцях.
Друге питання полягає у тому, чи наслідуватимуть тепер приклад Велика Британія та Франція та чи дозволять Україні використовувати свої власні сучасні крилаті ракети, відомі як Storm Shadow і SCALP, відповідно, на території Росії.
Ці ракети, як і ATACMS, вимагають значної участі Заходу для ефективного наведення на ціль. Вважається, що британські чиновники не хотіли давати дозвіл на їх використання на території Росії без участі Америки та її прикриття. Тепер вони, швидше за все, поступляться. І Франція у цьому випадку напевно вчинить так само.
Як раніше повідомляв Dialog.UA, західні ЗМІ написали у неділю, що адміністрація Байдена зняла заборону на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по цілях у глибині РФ.
Останні новини
З'явилася нова реакція Москви на дозвіл Україні бити по території РФ: Володін і Гурулєв розлючені
16:26З'явилися кадри наслідків удару РФ "Іскандером" по Одесі: тіла загиблих цивільних лежать на вулиці
15:57Найгірший тиждень для дорогоцінних металів за три роки: причини різкого падіння ціни – Reuters
11:35"Це дуже великий крок..." – у РФ загрожують через рішення Байдена щодо ударів далекобійними ракетами
08:11