19 листопада 2024, 07:44

ЗСУ покращили танкову тактику, активно використовуючи дим: у Мережу потрапили кадри з Курахового

Випускаючи димові завіси й ухиляючись від дронів, танки ЗСУ зблизька знищують ворога у Кураховому.

ЗСУ покращили танкову тактику, активно використовуючи дим: у Мережу потрапили кадри з Курахового

Військові експерти вже назвали війну в Україні "ерою обережних танків" через велику насиченість по всій лінії фронту безпілотників.

Однак навіть це не завадило танку Leopard 2 із 33-ї бригади ЗСУ знищити штурмову групу ворога у районі Курахового, інформує ресурс Forbes.

12 листопада на околиці Курахового українські сили за допомогою бронетехніки зупинили штурмову групу ворога. На цій ділянці фронту МО РФ кинуло у бій окупантів зі 102-го та 103-го мотополку. Мета - захоплення Курахового, щоб потім розпочати тиск на Покровськ.

Кремль намагається до інавгурації Трампа встигнути захопити Торець, Курахове та Покровськ. При цьому українські захисники готові зробити все можливе та не можливе, щоб не дати планам Путіна здійснитися.

Footage of an epic tank battle near Kurakhove. The Ukrainian tank in front fires at the houses where the Russians were hiding, then blows a smoke screen and retreats. The second tank, which was providing cover, comes under attack from an enemy FPV. pic.twitter.com/trfC4xhcfs

— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated) November 18, 2024

Ще кілька тижнів тому обидві сторони намагалися не надто задіяти у боях танки. "Небо над українськими позиціями – це постійне поле битви", – написав Девід Кириченко для Центру аналізу європейської політики у Вашингтоні. Ворожі безпілотники полюють на великі цілі на полі бою.

Війна в Україні змінила тактику танкових боїв, коли вони намагаються не вступати у прямий бій, а бити здалеку прямим наведенням.

Те, що українські танки борються на близькій відстані, знову говорить про терміновість цієї фази війни. Але це також може говорити про покращення української тактики, особливо коли йдеться про димову завісу.

"Швидкість і напрям вітру, час доби, вологість, місцевість, майстерність артилерійського розрахунку і т. д. - всі ці фактори і слід враховувати при димовій завісі. Можливо, це одна з найскладніших речей для координації", - заявив OSINT-аналітик Перпетуа.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Кремль перекинув на Курщину окупантів із 76-ї десантної дивізії разом із бронетехнікою.

Нагадаємо, з 2025 року в Україні масово будуть вироблятися ракети типу "Нептун".


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини