20 листопада 2024, 07:27

Допоможуть ЗСУ в обороні: США поставлять Україні ще один тип зброї, яку Кремль використовує з 2022 року

Байден схвалює протипіхотні міни для України, скасовуючи свою власну політику.

На тлі наступу ЗС РФ на Сході України президент США ухвалив ще одне рішення: надати Києву допомогу у вигляді протипіхотних мін.

Ці міни мають допомогти українським силам, які ведуть оборонні бої. Водночас цей крок, як і удари далекобійною зброєю, схвалили не всі політики у США та Заході, інформує ресурс The Washington Post.

Як виявилося, 160 країн світу підписали міжнародний договір про заборону використовувати на полі бою протипіхотні міни, оскільки вони можуть завдати шкоди громадянському населенню. Але, з іншого боку, Кремль після окупації частини території України давно розставив такі міни, щоби ускладнити ЗСУ боротьбу за повернення втрачених земель.

В адміністрації Білого дому стурбовані просуненням ЗС РФ на Сході України, саме тому у Пентагоні дали добро на постачання Києву протипіхотних мін.

Американські чиновники заявили, що Київ зобов'язався не встановлювати таких мін у густонаселених районах. Більше того, якщо міна довго пролежить у землі, то вона або втрачає заряд батареї, або самоліквідується.

У США заявили, що Київ втрачає один за одним населені пункти на Сході України. Такі міни і були створені для того, щоб зміцнити здібності сторони, що обороняється.

Спочатку у Білому домі були проти постачання таких мін Україні. Однак на тлі тиску армії Путіна та приходу до влади Трампа Байден все ж таки дав добро на їх постачання Україні.

Американські чиновники заявили, що такий тип мін Київ може використовувати виключно на своїй території та лише на Сході країни.

Найцікавіше, що ні Україна, ні РФ не входять до 164 країн Оттавської конвенції, які й підписали договір про заборону використовувати протипіхотні міни на полі бою.

Один з американських чиновників так і наголосив, що Кремль все одно використовує проти України цей тип мін із 2022 року.

Однак знайшлися і такі правозахисники, які прокоментували це рішення Білого дому як "чорну мітку" для США.

Ще 2020 року Трамп закликав скасувати конвенцію, яка забороняє використовувати такі міни проти головних ворогів США — Китаю та Росії. На той час правозахисники також накинулися на республіканця з критикою.

Експерти кажуть, що станом на 2022 рік у США є близько 3 млн таких мін. Востаннє ними користувалися 1991 року під час війни у Перській затоці.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, західна преса написала про те, що з 8 далекобійних ракет США, випущених Києвом по Брянщині, російська ППО зуміла перехопити лише дві.

Нагадаємо, пізно ввечері 19 листопада Воронежчину та Брянщину масово атакували безпілотники.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини