20 листопада 2024, 07:44

Україна має насолодитися руйнівним сезоном ATACMS: озвучено кількість ракет у Києва – Forbes

На сьогоднішній день у Києва залишилося лише близько 50 ракет типу ATACMS.

Тільки вчора, 19 листопада, ЗСУ випустили територією РФ 8 ракет типу ATACMS, які завдали прицільного удару по арсеналу МО РФ у Карачеві.

У прес-службі МО РФ заявили, що їм нібито вдалося знищити п'ять ракет, а ще одну зашкодити. Однак кадри з Карачева свідчать про інше, інформує ресурс Forbes.

Засновник аналітичної групи Frontelligence Insight Татаригамі заявив, що відтепер Київ може завдати РФ значно більшої шкоди.

США нібито дали добро бити лише територією Курщини, де перебуває понад 50 тисяч військ РФ і КНДР.

Проте натомість у Києва на озброєнні залишилося не так і багато цих ракет. Експерти кажуть, що Вашингтон робив лише два поставки ракет Україні наприкінці 2023 року й у березні 2024 року. У результаті може йтися про 50 ракет. Протягом 2024 року Україна провела щонайменше 8 атак із використанням ракет ATACMS. Для кожної з атак використовувалася щонайменше одна така ракета.

Насправді виходить, що Україна не так багато залишилося американських ракет. Однак Байден перед звільненням з посади може виділити ще один пакет військової допомоги Україні. Залишки грошей могли б піти на ATACMS (вартість однієї ракети близько 1 млн доларів).

Наразі у запасниках США залишилося понад 100 ракет ATACMS, проте Пентагон не поспішає з ними розлучатися. Головна причина – дочекатися масового виробництва нових ракет Precision Strike Missile.

Аналітики з Королівського інституту оборонних досліджень у Лондоні Джек Уотлінг закликає Київ використовувати залишки ракет лише для дуже важливих цілей на території РФ.

Атака на арсенал у Брянщині є ефективним використанням ракет, оскільки армія Путіна на Курщині залишиться без боєприпасів.

Експерти закликають не чекати на щоденні удари ATACMS по РФ. Проте будуть удари по критично важливих цілях, включаючи арсенали й авіабази на Курщині й у найближчих регіонах.

Вже у січні 2025 року адміністрація Трампа може запровадити заборону Україні використовувати зброю США проти РФ. Проте Київ не припинить завдавати ударів углиб РФ. Для цієї мети використовуватимуться дрони, ракети та снаряди українського виробництва.

Але ATACMS унікально ефективні, хоч їх і небагато. Україна має насолодитися коротким і вкрай руйнівним сезоном ATACMS, перш ніж всі ракети будуть знищені, політичний курс війни зміниться, й українським силам доведеться покладатися більше на боєприпаси місцевого виробництва.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що аналітики з ISW закликають Захід і надалі постачати зброю Україні, щоб Київ мав шанси проводити контратаки проти ЗС РФ.

Тим часом західні аналітики вважають, що 2025 року Путіну доведеться йти на непопулярні заходи, якщо війна в Україні затягнеться.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини