Від дронів до ракет: Україна вдало комбінує західну військову допомогу з власними розробками – ISW
Напередодні Україна провела комбінований удар по військових об'єктах на території РФ.
Напередодні Україна провела комбінований удар по військових об'єктах на території РФ. Для цього Київ використовував як безпілотники своєї розробки, так і далекобійні ракети західного виробництва.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ефективність такого виду ударів по ворогові.
20 листопада Київ завдав ударів ракетами Storm Shadow по військовому об'єкту РФ у Мар'їно на Курщині. Деякі ЗМІ пишуть про те, що всього було випущено 12 ракет.
Аналітики з Defense Express запевняють, що на території маєтку Барятинського знаходився командний пункт армії Путіна та Кіма.
У ніч проти 20 листопада ЗСУ провели масовану атаку безпілотників на військово-промислові об'єкти РФ у Воронезькій, Бєлгородській і Новгородській областях. У прес-службі МО РФ відзвітували про 44 збиті дрони, та більшість з них над Новгородською областю.
Керівник Центру боротьби з дезінформацією Андрій Коваленко заявив, що ціллю №1 був арсенал 13-го ГРАУ біля селища Котове. Там зберігалися ракети до РСЗВ, "Іскандери", північнокорейської ракети КН-23 та ракети до системи "Тор".
Того ж дня, але вдень, українська розвідка прозвітувала про удар по командному пункту угрупування "Север" у Губкіні на Бєлгородчині.
Також варто відзначити удари безпілотників по заводу ЕФКО в Олексіївці (Бєлгородщина) та нафтобазі Соснівка (Самарська область).
Аналітики з ISW наголошують, що Київ використовує західні ракети для поразки лише важливих військових об'єктів на території РФ.
В ISW давно говорили про те, що системи та можливості, які західні партнери надають Україні, поряд із власними зусиллями України у галузі оборонного промислового виробництва й інновацій є складовими компонентами ширших можливостей, які необхідні Україні для успішного ведення багатопрофільної великомасштабної сучасної війни.
На сьогоднішній день в арсеналі Київ має дрони як повітряні, так і морські, є літаки F-16, РСЗВ HIMARS, а також ракети ATACMS, Storm Shadows і SCALP.
Російські сили, навпаки, експериментували та диверсифікували свої ударні ракети, щоб завдати максимальних збитків критичній інфраструктурі України, завдаючи часті удари з використанням комбінації безпілотників Shahed, наданих Іраном або вироблених Росією, та їх модифікацій, балістичних і крилатих ракет, наданих країні, гіперзвукових ракет і авіабомб.
Щоб Україна і надалі завдавала максимальної шкоди ворогові як у тилу, так і на полі бою, необхідна військова допомога з боку Заходу.