21 листопада 2024, 07:22

Бронетехніка йде на другий план – експерти про новинки, які є основою сучасної війни

Ні російські, ні українські війська не змогли провести оптимізований оперативний маневр із зими 2022–2023 років через застарілі доктринальні та ресурсні обмеження.

Бронетехніка йде на другий план – експерти про новинки, які є основою сучасної війни

Ні російські, ні українські війська не змогли провести оптимізований оперативний маневр із зими 2022–2023 років через застарілі доктринальні та ресурсні обмеження. Однак при цьому обидві армії намагаються впроваджувати інновації та адаптують свою тактику прямо на полі бою. При цьому полковник ЗСУ Сергій Мусієнко заявляє, що ЗС РФ мають брак артилерійських снарядів на окремих ділянках фронту, саме тому на полі бою з боку ЗС РФ можна помітити ще радянські гаубиці 122-мм і 130-мм.

Аналітики з ISW вирішили проаналізувати ситуацію з боєприпасами у ЗСУ та ЗС РФ.

За словами Мусієнка, армія Путіна почала рівномірно розподіляти свою артилерію по всій лінії фронту, щоб бути менш уразливими перед ударами ЗСУ. Також для швидкого наближення до позицій українських сил противник зазвичай використовує мотоцикли, баггі та бронетехніку. На Запорізькому напрямку ворогові вдалося створити розвідувально-ударний комплекс із безпілотників і ракет "Іскндер", що перебувають у Криму. Від виявлення цілі до удару по ній проходить лише від 30 до 40 хвилин.

При цьому журналісти з газети The New York Times заявляють, що ЗСУ продовжують зазнавати снарядного голоду, саме тому все частіше покладаються на операторів дронів, які здатні зупинити або сповільнити механізовані атаки ЗС РФ. Така тактика дала можливість збільшити до 80% усіх втрат ЗС РФ по лінії фронту.

Мусієнко зазначив, що українська артилерія й ударні безпілотники мають вирішальне значення для запобігання наближенню російських військ до українських позицій та участі у перестрілках із застосуванням стрілецької зброї.

Аналітики з ISW заявляють, що дрони відіграють важливу роль в обмеженні механізованих атак ЗС РФ. При цьому ані російські, ані українські війська не знайшли способу відновити механізований маневр оперативного рівня на сучасному полі бою. Темп бойових дій на передовій залишається високим, а лінія фронту – динамічною. Інновації та адаптація на передовій з обох боків продовжать розвивати сучасну війну.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Україні вдається дуже вдало комбінувати на полі бою як власні напрацювання, так і західну військову допомогу.

Нагадаємо, на Курщині бійці з 80-ї бригади розгромили групу ворога, полонивши 26 окупантів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини