13 січня 2025, 15:47

Україна отримала партію найсучасніших САУ у світі: десятки найновіших RCH 155 вже у дорозі – ЗМІ

Україна посилює свої оборонні можливості, отримуючи від Німеччини новітні колісні гаубиці RCH 155, що буде важливим доповненням до української артилерії щодо передових технологій у боротьбі проти РФ.

Україна отримала партію найсучасніших САУ у світі: десятки найновіших RCH 155 вже у дорозі – ЗМІ

Україна продовжує зміцнювати свою артилерію найновішими розробками. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус офіційно передав Україні першу з 54 колісних гаубиць RCH 155, які вважаються найсучаснішими у світі, пише Stuttgarter Zeitung.

Колісна гаубиця RCH 155 – це технологічний прорив у артилерійському озброєнні. Вона розроблена франко-німецьким концерном KNDS, який об'єднав можливості німецької компанії KMW і французького збройового гіганта Nexter.

Особливості гаубиці:

- ведення вогню під час руху, що дозволяє швидко маневрувати й адаптуватися на полі бою; 

- повністю дистанційне керування баштою, що забезпечує безпеку екіпажу; 

- екіпаж складається лише з двох людей завдяки високому ступеню автоматизації; 

- це 155-мм артилерійська установка на базі броньованого колісного транспорту з формулою 8 х 8, що робить її ідеальною для швидкого розгортання.

На церемонії у німецькому місті Кассель український посол Олексій Макєєв прийняв першу гаубицю, наголосивши на важливості співпраці між Україною та Німеччиною. Міністр оборони Німеччини заявив: "Україна може розраховувати на нас. Це сигнал, що Німеччина бере на себе відповідальність у Європі".

Спочатку шість таких систем залишаться у Німеччині для навчання українських військових, після чого буде передано до зони бойових дій.

Поки Україна отримує ультрасучасну зброю від своїх партнерів, Росія продовжує покладатися на застарілі системи та підтримку країн третього світу, таких як Іран і Північна Корея. Ці держави постачають Москві дешеву зброю, яка, хоч і масова, не може конкурувати з новітніми технологіями Заходу.

Нова гаубиця RCH 155 – це не просто зброя, а символ високотехнологічного партнерства України та Європи.

2024 року KNDS оголосив про плани створення дочірнього підприємства в Україні, що може бути важливим кроком у розвитку української оборонної промисловості.

Нагадаємо, ще 1 січня Dialog.UA повідомляв, що 200 українських пілотів вирушили до Британії на підготовку до використання F-16.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини