Світан пояснив, чому ЗСУ вкрай небажано відходити від Часова Яру та Торецька на інші рубежі оборони
Оупанти зараз перебувають і у Часовому Яру, й у Торецьку, але далі просунутися поки що не можуть, повідомив Роман Світан
Вогнетривкий завод у Часовому Яру росіяни зайняли ще півтора-два тижні тому, та це погіршило позиції Сил оборони України, але повністю від міста вони не відійшли. Наразі у місті проводяться стабілізаційні заходи з метою утримання деяких позицій українських підрозділів.
Про це розповів полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв'ю Євгенії Кутновій для YouTube-каналу "Фабрика новин".
Схожа ситуація спостерігається й у Торецьку. Росіяни зайшли до цього населеного пункту та практично повністю його контролюють. Проте ми там утримуємо так званий рубіж оборони, підкреслив військовий аналітик. Окупанти вперлися у шахту "Торецьквугілля" та не можуть прорватися далі.
Обидва міста – це далекі підступи до Костянтинівки: Часів Яр – зі сходу, а Торецьк – з півдня, тому якщо проблеми десь і почнуться після ухвалення рішення про відхід ЗСУ, то вже ближче до Костянтинівки. Це буде вже інша лінія оборони, та вона набагато гірша, ніж та, яка у Часовому Яру та Торецьку, зазначив Світан.
За словами військового експерта, Часів Яр і Торецьк – це панівні висоти. Торецьк розташований над Горлівкою, а Часів Яр підноситься практично над усією округою у районі Бахмуту, у тому числі і над Костянтинівкою, яка знаходиться трохи у низині. "Тому якщо ми відійдемо, то на гірші позиції. І я думаю, що буде прийнято утримання саме цих двох населених пунктів як рубежів оборони", – сказав Світан.