10 лютого 2025, 10:27

Мобільна чи жорстка оборона: експерти розповіли, яку стратегію вибрав Київ, – Le Figaro

ЗСУ перейшли у контрнаступ по всій лінії фронту, щоб уповільнити просування армії Путіна.

Мобільна чи жорстка оборона: експерти розповіли, яку стратегію вибрав Київ, – Le Figaro

Французька преса пише про те, що наприкінці минулого тижня українські сили контратакували ворога не лише на Курщині, а й на Торецькому та Покровському напрямках.

OSINT-аналітик Flying Chicken пише, що у січні темпи просування армії Путіна знизилися. Якщо у грудні 2024 року ворог захопив 461 км2 землі, то у січні - 331 км2, інформує ресурс Le Figaro.

Найбільші успіхи у ЗСУ на Курщині. Через півроку після початку військової операції на території РФ українські сили знову перейшли у контрнаступ. Навіть незважаючи на той факт, що ЗСУ змогли взяти під свій контроль від двох до трьох населених пунктів, насправді означає великий плюс для українських сил, які ведуть бої на Курщині.

Мета Києва полягає у тому, щоб поставити Кремль перед тактичними дилемами, щоб ворог розосередив свої сили по всій лінії фронту та не міг проводити атаки у зручному для себе темпі.

Не вдається ворогові повністю взяти під свій повний контроль Торецьк. Ще 6 лютого Міноборони РФ прозвітували про окупацію міста, проте бої за нього все ще продовжуються.

Аналітики з DeepState також підтвердили інформацію, що місто не під повним контролем армії Путіна. Також минулої суботи на околиці Торецька ЗСУ вдалося збити з ПЗРК ворожий літак "Су-25".

Проте найцікавіші події відбуваються у районі Покровська, вважають французькі журналісти. Ось уже як 10 днів просування ворога у цьому районі застопорилося, а ЗСУ провели три вдалі контратаки, вибивши ворога з Котліно, Піщаного й Успенівки.

Військові експерт запитують, а яка ціна цих самих контратак. Кадри з геолокацією показують знищену бронетехніку ЗСУ за допомогою російських дронів. Аналітики з Oryx заявили, що з 7 січня по 7 лютого ЗСУ втратили на полі бою 33 танки, 20 артилерійських систем, 64 БМП і 64 БТР. Експерти кажуть, що це стандартні цифри втрат під час наступу.

Ворог зазнає набагато більших втрат, однак у нього ресурсів більше. Перед Києвом стоїть дилема мобільної чи жорсткої оборони. У першому випадку території обмінюються на людські та матеріальні ресурси, а у другому – лише на землю. Київ вибрав другий варіант. У короткостроковій перспективі така стратегія є більш ніж корисним перепочинком для українців і дозволяє Києву зміцнити свої позиції у разі майбутніх мирних переговорів.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, військові експерти прогнозують, що Київ використовуватиме літаки Mirage для знищення компунктів ворога.

Нагадаємо, ВСУ мають певні успіхи на Курщині у районі Російської Конопельки.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини