13 лютого 2025, 16:00

Німеччина передасть Україні велику партію дронів-камікадзе HX-2 зі ШІ: у чому їхня особливість

Безпілотник HX-2 здатний самостійно виконувати фінальний етап атаки без втручання оператора.

ЗСУ посиляться дронами-камікадзе HX-2 зі штучним інтелектом, що випускає німецька компанія Helsing, що спеціалізується на військових технологіях.

Як повідомляється на сайті компанії, Україні буде поставлено партію кількістю 6000 безпілотників. Вона піде за попереднім замовленням на 4000 ударних безпілотників HF-1, які наразі поставляються Києву у партнерстві з українською промисловістю.

HX-2 - це високоточний снаряд X-wing, що барражує, з електроприводом і дальністю польоту до 100 км. Удосконалений бортовий ШІ забезпечує повну стійкість до радіоелектронної боротьби. Працюючи у складі розвідувально-ударного програмного забезпечення Altra від Helsing, кілька HX-2 можуть об'єднуватися у рої, якими курує одна людина-оператор.

Дрон здатний знаходити цілі навіть у несприятливих погодних умовах. Ще однією його особливістю є те, що він може самостійно виконувати фінальний етап атаки, тобто без втручання оператора.

Вартість постачання оцінюється у кілька сотень мільйонів євро та має фінансуватися зі 3-мільярдного пакету допомоги Україні, який поки що блокується головою німецького уряду Олафом Шольцем. При цьому компанії не сумніваються, що нова коаліція, яка сформується за підсумками майбутніх парламентських виборів, затвердить угоду.

Для виконання замовлення Helsing запустила нове підприємство у Німеччині, яке вироблятиме 1000 дронів на місяць.

"Ми нарощуємо виробництво HX-2 у відповідь на додаткові замовлення з України", - сказав гендиректор компанії Гунберд Шерф.

Напередодні Dialog.UA повідомляв, що у Великій Британії показали ЗРК Gravehawk, створений для України. Основу системи, яку оглядачі називають інноваційною та смертоносною, склали радянські ракети класу "Р-73".

Раніше стало відомо, що британська сторона розробляє для України морські дрони Wasp і Snapper.


Автор: Артем Малиновский

Останні новини