"Потрібно визнати..." – Коваленко прояснив ситуацію з наступом армії РФ на Запорізькому напрямку
На Запоріжжі російські окупанти активізувалися з метою влаштувати інформаційну "движуху" в іноземних ЗМІ, але поки що їхня мета провалилася, повідомив Олександр Коваленко.
Нещодавно деякі Z-військкори та російські пропагандисти щосили сурмили про те, що армія РФ почала великий наступ на Запоріжжя. Ворожі війська у складі передових підрозділів 108-го десантно-штурмового полку (10-ї десантно-штурмової дивізії), а також за підтримки підрозділів 503-го мотострілецького полку (у складі 19-ї мотострілецької дивізії) та 70-го мотострілецького полку (у складі 42-ї мотострілецької дивізії) намагалися прорватися з П'ятихаток на Степове й у такий спосіб вийти на Малі Щербаки та Щербаки, щоб перерізати рокадну дорогу 0812, а також мати у перспективі вихід на Оріхів із заходу на схід.
Але, незважаючи на всі зусилля, російські підрозділи так і не змогли реалізувати поставлені перед ними завдання. Про це розповів військовий оглядач Олександр Коваленко у своєму щоденному стримі на YouTube-каналі OBOZ.UA.
За словами експерта, 58-ма загальновійськова армія вкотре винятково у мріях російських пропагандистів і Z-військкоров кудись просунулася й улаштувала на фронті щось "епічне" та "таке, що не має аналогів у світі".
"Хоча, по-моєму, тут є кілька версій того, що сталося, - додав Коваленко. - Я вважаю, що активізація росіян на Запорізькому напрямку, по-перше, мала якийсь тактичний характер, але задіяні сили та засоби аж ніяк не вказували на те, що вони намагаються провести якийсь великий наступ на Запоріжжя".
По-друге, РФ потрібна була якась інформаційна "двіжуха" у Запорізькій області, про яку б заговорили ЗМІ, особливо західні, саме тому Путін і розпочав "великий наступ" у Запорізькій області. Йому це було потрібно для підвищення ставок під час зустрічі зі США у Саудівській Аравії.
"Скажімо так, цей план зазнав фіаско, хоча потрібно визнати: російські війська досить активно діяли на цьому напрямку, - зазначив військовий аналітик. - Вони активно штурмували наші позиції. І я не виключаю, що надалі ці штурми можуть бути посилені якимись підрозділами. Усе-таки ми говоримо про групу військ "Дніпро", у якої є відповідний потенціал, сконцентрований або на лінії зіткнення у Запорізькій області, або на лівому березі Дніпра. Вони щось можуть і перетягнути".
Раніше Діалог.UA писав, що Олександр Коваленко розповів про атаку російських безпілотників на Одесу: "Не тільки накопичували дрони у морі, а й зайшли у місто".