27 березня 2025, 07:22

Нова та важлива можливість для української авіації: експерти розповіли про нову місію F-16 – Forbes

Українські F-16 шпигують за російською ППО, про це чітко говорить система самозахисту винищувачів.

Вперше про F-16 в Україні стало відомо у серпні 2024 року. З того моменту вже минуло 7 місяців, і американські винищувачі вилітають на бойове завдання щодня.

На сьогоднішній день відомо, що F-16 беруть активну участь у полюванні на дрони-камікадзе, глушать радари РФ, скидають на позиції окупантів високоточні бомби та, швидше за все, простежують ворожу систему ППО, повідомляє ресурс Forbes.

Серед тисяч літаків F-16, що знаходяться на озброєнні по всьому світу, є кілька спеціально обладнаних для розвідки з камерами під фюзеляжем або радарними контейнерами. Але Україна, як відомо, не отримала жодного із цих контейнерів.

Однак відомо про 16 літаків, які літають з ракетами класу "повітря - повітря" з інфрачервоним наведенням AIM-9, радіолокаційним наведенням AIM-120 і контейнерами РЕБ AN/ALQ-131.

Модулі AN/ALQ-131, програмовані групою фахівців ВПС США, що базується у Флориді, можуть "дати вам на мить зону переваги у повітрі для досягнення мети, що має стратегічне значення та вплив", пояснив представник ВПС США.

Військові експерти не виключають, що Україна змогла інтегрувати систему Pylon у контейнер РЕБ PIDS і ECIPS.

PIDS викидає металеві відбивачі та гарячі пастки для обману зенітних ракет, що наближаються, з радіолокаційним й інфрачервоним наведенням. ECIPS містить пасивний захист на додаток до активних відбивачів і пасток, включаючи глушник AN/ALQ-162 для придушення радарів на землі, а також систему попередження про ракетний напад AN/AAR-60 для запуску пасивного захисту.

Система оповіщення підключається до системи керування радіоелектронною боротьбою, розробленої компанією Terma у Данії, яка, у свою чергу, підключається до дисплея всередині кабіни, який показує пілоту, де знаходяться ворожі радари відносно його літака. Якщо українські пілоти F-16 виконують місії радіоелектронної розвідки, то вони, ймовірно, значною мірою покладаються на систему керування Terma.

Експерти наголосили, що це не лише нова, а й важлива можливість для ПС ЗСУ. Літаки типу "МіГ-29" або "Су-27" навіть не несли на своєму борту глушилки, не говорячи вже про систему самозахисту.

F-16 виконують розвідувальні місії, засікають російські радари на основі їх випромінювань, а потім приземляються, щоб аналітики розвідки могли використовувати свіжі розвідувальні дані для планування удару.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що на Курщині ЗСУ завдали удару по черговому командному пункту окупантів, ліквідувавши ворожого командира.

Нагадаємо, українські сили ведуть бої на Бєлгородщині одразу у районі трьох населених пунктів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини