2 квітня 2025, 07:32

Знищує плацдарми та логістику ворога: на озброєнні ЗСУ помічені ракети, яких не було з 2023 року

Українські 2-тонні балістичні ракети "Точка-У" прибули новою партією на фронт у січні 2025 року.

Знищує плацдарми та логістику ворога: на озброєнні ЗСУ помічені ракети, яких не було з 2023 року

Після розвалу СРСР в Україні залишилося до 500 ракет "Точка-У", проте до 2022 року у Києва на озброєнні було лише 90 таких ракет.

Це і не дивно, оскільки ракета має одноступінчастий твердопаливний двигун, а такий вид палива недовговічний, повідомляє ресурс Forbes.

Більшість таких ракет перебуває на озброєнні 19-ї бригади ЗСУ, яка за допомогою американських ракетних систем запускає "Точки-У" лініями постачання та плацдармами ЗС РФ за лінією фронту.

Кадри від січня та березня підтверджують той факт, що на озброєнні 19-ї бригади все ще є ракети "Точка-У".

Експерти нагадують, що заводи з виробництва "Точки-У" знаходяться на території РФ. Малоймовірно, що Київ створив нові потужності з їхнього виробництва, оскільки у пріоритеті нові ракети "Гром-2".

HIMARS and Tochka-U: precision & power.

????: 19th Missile Brigade pic.twitter.com/TwttpHPobD

— Defense of Ukraine (@DefenceU) March 30, 2025

Аналітики з групи Conflict Intelligence Team припускають, що Україна модернізувала та відновила ракети, які були до цього на складах Міноборони України.

Експерти кажуть, що 19-та бригада витратила всі 90 ракет до кінця 2022 року. Після цього довгі 6 місяців пускові установки "Точки-У" простоювали без діла.

Проте вже у листопаді 2023 року "Точки-У" застосовувалися проти військових цілей РФ на території Бєлгородщини та Донбасу. Після цього пускові установки знову затихли. І лише на початку січня 2025 року ракети знову з'явилися у розпорядженні 19-ї бригади ЗСУ.

Не виключено, що модернізацію та перебудову "Точки-У" здійснює завод "Південмаш" у Дніпрі.

Зазвичай ракети випускає російська фірма "КБМ", проте "Південмаш" збирав для "Точки-У" окремі деталі.

Недарма український уряд залучив "Південмаш" для будівництва "Гром-2". Так само недарма російські війська неодноразово націлювали удари по "Південмашу". Кремль заявив, що один удар у квітні 2023 року "знищив" цех "Точки-У" у Дніпрі. 21 листопада росіяни обстріляли Дніпро експериментальною балістичною ракетою "Орешник", оснащеною кількома незалежними боєголовками.

"Точка-У" - нескладна ракета. Якщо "Південмаш" може виробляти важкі двигуни для космічних запусків з високими ставками, немає жодних причин, через які він не може переобладнати набагато меншу та простішу "Точку-У", проте темпи робіт явно повільні.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що, розширюючи плацдарм у районі Лимана, противник хоче окупувати 1% Луганщини, що залишився.

Нагадаємо, військовополонений окупант-вбивця Карташев готовий і втретє піти воювати проти України, якщо відбудеться обмін.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини