Німецький завод Rheinmetall розширює виробництво: експерти розповіли, що випускатиме підприємство
У Європі починають нарощувати виробництво зброї, включаючи дефіцитні артилерійські снаряди.
Вчора німецька компанія з виробництва зброї Rheinmetall заявила про придбання та перепрофілювання заводу з виробництва нітроцелюлози Hagedorn-NC.
Ці дії проводяться у рамках розширення виробничих потужностей заводу Rheinmetall. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію із військовим виробництвом у країнах ЄС.
На новому заводі компанія Rheinmetall планує випускати артилерійські снаряди калібру 155 мм.
Нітроцелюлоза, вона ж піроксилін, — один із найважливіших компонентів для виробництва боєприпасів із порохом.
Зараз компанія Rheinmetall виробляє целюлозу не тільки у Німеччині, а й у ПАР, Іспанії та Швейцарії. До 2028 року компанія планує збільшити виробництво пороху на 50%.
Дочірня компанія Rheinmetall Nitrochemie Aschau з 2022 року збільшила виробництво пороху та динаміту на 60%. Нинішнього року підприємство планує збільшити виробництво ще на 40%.
Гендиректор компанії Rheinmetall Армін Паппергер і гендиректор компанії Saab Мікаель Йоханссон ще у квітні 2024 року заявляли про те, що Китай постачає в ЄС переважну кількість компонентів, необхідних для виробництва снарядів, саме тому країни ЄС мають замінити китайський продукт.
Ще у березні агентство Bloomberg писало про те, що завод Rheinmetall розширив постачання бавовняного лінту, необхідного для виробництва нітроцелюлози. Минулого року багато країн ЄС зіштовхнулися із дефіцитом цього товару.
7 квітня генсек НАТО Рютте закликав країни ЄС і США збільшити витрати на оборонну промисловість.
Рютте зазначив, що держави НАТО у сукупності виробляють у чотири рази менше боєприпасів, ніж Росія виробляє сама, незважаючи на те, що сукупна економіка НАТО у 20 разів більша за російську.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що після наради у Ставці президент України анонсував армії Путіна "дронові сюрпризи".