Україна все впевненіше тримає оборону, у Росії великі проблеми – ЗМІ
Україна готова стримувати російську армію стільки, скільки потрібно, та робить це ефективніше, пише The Economist.
Навіть якщо Росія використовує китайських добровольців і новітні розробки, українська армія зможе стримувати ворога стільки, скільки потрібно. Поки Кремль кидає у бій дедалі нові ресурси, Київ відповідає сучасними технологіями, ефективною обороною та мінімізацією втрат. Це не лише боротьба за територію, а й за принцип: Україна воює розумно та виграє час.
При цьому втрати Росії у живій силі та техніці колосальні.
Про це пише The Economist.
Нова атака — старий результат: Росія знову застряє
Минулого місяця російська армія витіснила українські сили з частини раніше захопленої території Курської області. Для цього Москва задіяла елітні бригади, північнокорейських військових і навіть нове озброєння — волоконно-оптичні дрони, керування якими неможливо заглушити. Однак далі знову глухий кут: бої знову перемістилися на українську територію, але спроби прориву швидко захлинулися. Голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх заявив: ті російські штурмові групи, які перетнули кордон, вже знищені.
Суми — укріплене місто, де продовжується життя
Росія вже намагалася взяти Суми у лютому 2022 року, але була відкинута через шість тижнів. Сьогодні місто знову зміцнюється: за блокпостами видно нові траншеї, бункери та лінії оборони, які контролює СБУ. Але, незважаючи на загострення, Суми живуть. Як зазначає Артюх, населення міста з початку війни навіть збільшилося: кількість переселенців, що прибули, удвічі перевищує тих, хто виїхав.
8925 атак і ні натяку на паніку
За перші три місяці 2025 року Сумська область зазнала 8925 ударів дронами, бомбами, ракетами. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, проте у місті немає паніки. Військовий аналітик Юрій Бутусов упевнений: Суми надто добре захищені, щоби Росія могла їх захопити.
Мета Кремля — створити буфер і звільнити війська для Донбасу
На думку Бутусова, поточна мета Москви взяти під контроль пагорби на своєму боці кордону, де все ще стоять українські війська. Це дозволило б росіянам активніше використовувати дрони та видавити українців із 10-кілометрової смуги, створивши буферну зону. Такий крок дав би можливість перекинути сили на Донбас — ключову стратегічну мету Путіна.
Життя продовжується навіть під обстрілами
Жителі Сум і Харкова не мають ілюзій щодо швидкого перемир'я, але зберігають спокій. Життя має продовжуватися — такий настрій. У Харкові, незважаючи на удари, щосуботи у центрі міста танцюють пенсіонери, продовжуючи традицію, яка триває вже понад десять років.
Українські дрони: менше солдатів — більше ефективності
Тим часом на сході між Куп'янськом і російським кордоном бійці дронового підрозділу "Тайфун" зазначають затишшя. Наступу не очікується, та вони готуються до передислокації до Покровська. Підрозділ почав використовувати власні волоконно-оптичні дрони всього через пару місяців після того, як їх впровадили росіяни.
За словами командира Михайла, дрони вже роблять фронт небезпечним для будь-якої техніки та піхоти. Це дозволяє утримувати позиції меншими силами. Якщо півроку тому українці побоювалися поступового відкату, то сьогодні оборона є міцнішою, а технології розумнішими.
За два з лишком роки повномасштабної війни Росія майже не просунулась. Україна ж навчилася воювати так, щоби мінімізувати втрати, зберігаючи живу силу. Мирної угоди поки не видно, але Україна покладається на себе та не відступає.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що на Луганщині бійці з 3-ї бригади ліквідували до 200 окупантів, які намагалися прорватися до села Надія.
Останні новини
Росія запропонувала США угоду із замороженими активами, але план Путіна приречений – Bloomberg
14:05СБУ запобігла серії терактів у чотирьох регіонах України: затримано 9 агентів ФСБ, з них 5 підлітків
11:43Ця подія була останньою краплею: у Politico розповіли нові деталі сварки Зеленського та Трампа
10:20Відновлення енергетичних зв'язків із РФ: у Бельгії дали відповідь "диванним експертам" – Politico
09:56