У Німеччині пропонують розмістити тисячі біженців на кордоні Польщі в Україні
У Німеччині заговорили про тимчасове розміщення білоруських мігрантів в Україні.
Експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДП у німецькому парламенті Нільс Шмід пропонує відправити тисячі нелегальних мігрантів на кордон із Польщею в Україну, де вони могли б очікувати на процедуру отримання притулку на території Європейського Союзу.
Про це він сказав в інтерв'ю Deutschlandfunk.
"Є думка поговорити про це з сусідніми країнами, такими як Україна. Тоді ми можемо дати зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапляє до ЄС", - сказав Шмід.
Німецький політик розкритикував дії польських прикордонників щодо видворення мігрантів, які силою прориваються до Польщі.
"Ідея про те, що для захисту ЄС використовуються незаконні заходи, підриває те, за що виступають ЄС і Польща", – додав він.
Шмід додав, що ЄС має робити рішучі кроки для запобігання потоку біженців до Білорусі.
Інформаційні агентства зазначають, що СДП є найбільшою фракцією у німецькому Бундестазі, а їх лідер Олаф Шольц має очолити новий уряд замість Меркель.
Невідомо, скільки мігрантів зараз у Білорусі. Експерти припускають, що їх кількість сягає кількох тисяч. За даними німецького видання, до середини жовтня до прикордонного регіону між Білоруссю та ЄС приїхало близько 20 000 осіб.
На польському кордоні аварійні служби намагаються перехопити людей. Чергують 10 000 польських солдатів і ще кілька тисяч прикордонників. За численними даними, мігрантів заарештовують під час перетину кордону з Польщею, привозять на кордон і висаджують там.
"Мігранти сплять на кордоні у наметах", - заявив Кирило Кофанов, юрист правозахисної організації Human Constanta. Білоруський уряд практично не дбає про людей попри низькі температури вночі.
До його організації надходять численні прохання про допомогу, зокрема тому, що багато людей не говорять ані англійською, ані російською. "Але ми не можемо допомогти", - каже Кофанов. Авторитарний режим навколо Олександра Лукашенка останніми місяцями розпустив Human Constanta та багато інших неурядових організацій, бо вважав їх критичними щодо уряду на тлі протестів і політичної кризи у країні.
З польського боку волонтери та благодійні організації намагаються підтримати людей, але їм також доводиться нелегко. Польський уряд запровадив надзвичайний стан у прикордонному регіоні через ситуацію, що склалася. Загальні правила у прикордонних областях обмежені, на територію не можна заходити навіть представникам преси.
Нагадаємо, 8 листопада мігранти на кордоні Білорусі та Польщі трощили лінію розмежування, рубали дерева для створення штурмових драбин і атакували прикордонників. На одній із ділянок кордонів було чути стрілянину.
У результаті влада Польщі вирішила закрити один із пропускних пунктів, а до охорони кордонів залучили кілька тисяч співробітників спецслужб.
Експерти в один голос твердять, що за загостренням на кордоні стоїть Кремль, який готує Європі важку зиму, сповнену різних випробувань.