У Литві озвучили умову, за якої буде відкрито вогонь на кордоні з Білоруссю
На кордоні з Литвою зібралося вже понад 100 біженців із Близького Сходу. Силовики готові застосувати зброю, але лише в екстреному випадку.
З 8 листопада влада Білорусі вирішила перекинути до польського кордону понад 3 тисячі біженців із країн Близького Сходу. Уряд Литви наказав прикордонникам застосовувати зброю лише у тому випадку, якщо біженці їх атакуватимуть і виникне загроза для життя.
Сьогодні, 10 листопада, заступник міністра МЗС Литви Мантас Адоменас у прямому етері "Эхо Москвы" розповів, як діятимуть прикордонники у разі можливого прориву біженців із території Білорусі до Литви.
Більшість біженців влада Білорусі підвезла до кордону з Польщею. У ніч проти 10 листопада вони зробили спробу прориву, але були спіймані. Після цих подій близько 800 мігрантів залишилося у районі Кузниці, а решту, за даними ЗМІ, перекинули до литовського кордону.
У МЗС наголосили, що прикордонники затримуватимуть усіх порушників і видворятимуть із країни. Однак, якщо біженці спробують атакувати прикордонників, то ті можуть застосовувати зброю. При цьому Адоменас наголосив, що нині таких інцидентів ще не було і зброю ніхто не застосовував.
Вогонь на ураження можна відкривати, якщо біженці будуть озброєні або якщо за ними підуть "зелені чоловічки". У МЗС Литви заявили, що поки що курди, які зібралися біля кордону, налаштовані мирно.
Найагресивніші на кордоні – це білоруські силовики. Вони незадоволені тим, що курди не можуть потрапити на територію іншої країни та постійно їм погрожують зброєю. Часто роблять постріли у повітря, щоб ті повторили спробу прориву до Польщі чи Литви.
Ще влітку після подій в Афганістані режим Лукашенка почав "збирати" у своїй країні біженців, обіцяючи їм безперешкодний доступ до ЄС. Уряд Польщі, Литви та Латвії запровадив НП. У Варшаві таку політику Лукашенка схарактеризувати як "брудну гру".
На тлі цих подій Київ наказав зміцнити кордон із Білоруссю.
Раніше ми повідомляли, що 9 листопада влада Литви прийняла рішення ввести НП на кордоні з Білоруссю. Прикордонники приведені у бойову готовність.
Нагадаємо, у Берліні запропонували тимчасово розмістити частину біженців в Україні. Водночас дати зрозуміти іншим, що не для усіх будуть відчинені двері до ЄС.