Силовики Білорусі б'ють і змушують прориватися до Польщі мігрантів, які хочуть повернутися, – Reuters
Білоруські військові на кордоні змусили сирійця різати прикордонний паркан, а коли він захотів повернутися, білоруси побили його.
Мігрантів, які хочуть повернутися, білоруські силовики б'ють і силою змушують прориватися до Польщі. Про це в інтерв'ю британському інформаційному агентству Reuters розповів мігрант із Сирії Юсеф Аталлах, а також інші біженці.
За словами Аталлаха, білоруські військові на кордоні дали йому болторіз і змусили різати прикордонний паркан із колючого дроту. Коли ж він захотів повернутися, білоруси побили його.
"Вони сказали: "Вам не повернутися до Мінська, їдьте до Польщі", - цитують журналісти інформагентства зізнання мігранта.
Фотографію нелегала після побиття білоруськими силовиками також було опубліковано у Мережі.
Аталлах побоювався, що загине у лісі на кордоні з Польщею, залишившись без їжі та води на морозі.
Він все ж проник до Польщі та розповів, що був одним із багатьох мігрантів, які опинилися у пастці на кордоні після того, як польські охоронці підштовхнули його назад до Білорусі, але були заблоковані білоруськими силами безпеки. Зауважимо, що, за словами нелегала, саме силовики Лукашенка раніше організовували спроби проникнути на території Польщі через білорусько-польський кордон.
Його слова підтвердив мігрант з Афганістану, який на умовах анонімності також розповів історію спроби перетину кордону з допомогою, яку надають мігрантам білоруські спецслужби. Щобільше, в анонімних бесідах місцеві військові та силовики зізнаються, що організацією переправлення потоків біженців займається державна влада Білорусі.
Біженець з Афганістану розповів, що щоночі білоруські військові приходили до табору, забирали групу з 30-40 нелегалів і спрямовували їх до польського кордону. Білоруські силовики шукають ділянки на кордоні з Польщею, які менш захищені, та постачають мігрантів болторізами та промисловими ножицями, за допомогою яких можна перерізати колючий дріт.
29-річний сирійський іммігрант Тхер Резк підтвердив журналістам інформагентства, що білоруські охоронці іноді робили дірки у загорожі кордону, щоб допомогти мігранту потрапити до Польщі або сусідньої Литви.
Нагадаємо, останніми днями нелегальні мігранти здійснили кілька спроб штурму польського кордону з території Білорусі. Мінськ цілеспрямовано збільшив кількість рейсів із Близького Сходу, якими здебільшого користуються мігранти для подальшого проникнення до ЄС. На додаток, нелегалів до кордону супроводжують білоруські військові.
10 листопада виконувач обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель телефоном поспілкувалася з президентом Росії Володимиром Путіним і попросила його вплинути на режим Лукашенка щодо ситуації на польсько-білоруському кордоні. Глава Кремля, своєю чергою, запропонував ЄС розпочати прямі переговори з білоруською владою, легітимність якої Брюссель не визнає.
Напередодні у Путіна відбулася телефонна розмова з Лукашенком, під час якої сторони висловили стурбованість появою польських військових на кордоні з Білоруссю та назвали дії Варшави щодо нелегальних мігрантів "жорстокістю".