Сенат заблокував проєкт оборонного бюджету США: республіканці висунули ультиматум по "Північному потоку – 2"
Республіканці заблокували проєкт оборонного бюджету США та вимагають санкцій проти "Північного потоку – 2".
Республіканці заблокували у сенаті Конгресу США подальше проходження проєкту оборонного бюджету країни на 2021-22 фінансовий рік під час процедурного голосування, передає американське бюро "Радио Свобода".
Сенат США заблокував щорічний законопроєкт про витрати на оборону через заперечення республіканців, які заявили, що не було достатньої кількості голосів щодо поправок, у тому числі стосовно тих, які вводили б санкції щодо "Північного потоку – 2".
Авторитетне видання Politico стверджує, що рішення адміністрації Байдена про відмову від санкцій щодо побудованого Росією трубопроводу у Європі викликає подив.
Конфлікт у Сенаті загострюється
Спірний трубопровід дном Балтійського моря для транспортування російського природного газу до Німеччини зустрів запеклий опір у Конгресі США, де республіканці та частина демократів вважають, що це завдасть шкоди європейській енергетичній політиці та дозволить Росії перенаправити експорт газу до Європи в обхід України, позбавивши її щорічних зборів за транзит у мільярди доларів.
На підтримку переходу проєкту на наступний етап розгляду у Сенаті, для чого необхідно було набрати 60 голосів, проголосувало 45 сенаторів, проти висловився 51 законодавець.
Напередодні процедурного голосування лідер меншості Мітч МакКоннелл (республіканець, Кентуккі) пообіцяв виступити проти подальшого просування законопроєкту без поправок, пославшись на вимоги республіканців щодо таких заходів, як санкції щодо "Північного потоку – 2".
Попри двопартійну підтримку санкцій, адміністрація Байдена виступає проти них, стверджуючи, що вони відштовхнуть від США європейських союзників, насамперед Німеччину.
Лідер сенатської більшості Чак Шумер назвав голосування "незрозумілим та обурливим" і звинуватив республіканців у голосуванні проти американських військ і забезпечення безпеки американців.
Законодавство дозволяє Пентагону цього року витратити близько 770 мільярдів доларів.
Лідери палати представників та Сенату заявили, що мають намір відправити компромісний законопроєкт на підпис президенту Джо Байдену до кінця року.
Держдепартамент США намагається переконати демократів у Сенаті заблокувати поправку до проєкту оборонного бюджету, яка передбачає запровадження санкцій проти компаній за участь у сертифікації газопроводу, підтримуючи позицію Байдена.
Раніше посол Великобританії Мелінда Сіммонс заявила, що британська влада не вводитиме найближчим часом нові санкції проти "Північного потоку – 2".
Нагадаємо, німецьке видання Handelsblatt повідомило, що "Північний потік – 2" теоретично може бути запущений до сертифікації. Газета нагадала, як газопроводи NEL та EGL 401 вводилися в експлуатацію без сертифікатів.