Reuters дізнався про розбіжність оцінок США та Німеччини щодо загрози вторгнення РФ в Україну
Німеччина готує "рідкісну зустріч" із Росією для обговорення ситуації навколо України.
Оцінки Сполучених Штатів і Німеччини щодо загрози нового військового вторгнення Росії в Україну відрізняються: Берлін більше сумнівається, ніж Вашингтон, що Москва справді зважиться на нову повномасштабну операцію у сусідній країні.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела у німецькому уряді.
За інформацією агентства, німецька сторона націлена на зниження напруженості у відносинах Києва та Москви та намагається якнайшвидше домогтися організації саміту у "нормандському форматі".
Крім того, Берлін і Москва погодили проведення "рідкісної зустрічі" по Україні. Переговори мають відбутися у січні: Німеччину на них представить радник канцлера Олафа Шольца із зовнішньої політики Єнс Плетнер, з боку Росії буде делегований заступник голови адміністрації президента Дмитро Козак, який також є радником президента РФ у "нормандському форматі". У четвер Плетнер і Козак поговорили телефоном.
У матеріалі зазначається, що новий очільник уряду Німеччини після вступу на посаду зробив кілька заяв щодо конфлікту між Україною та Росією. Він виступав за діалог із Москвою щодо скупчення російських військ біля кордонів України, але водночас попередив про готовність запровадити нові санкції проти РФ, якщо вона зважиться на вторгнення. Голова уряду також повідомляв про необхідність перезапуску "нормандського формату".
Раніше стало відомо, що наступного тижня із Козаком планує переговорити голова Офісу президента Андрій Єрмак. Сторони мають намір обговорити роботу Тристоронньої контактної групи з питань Донбасу.
Тим часом американська газета The Washington Post вийшла зі статтею, у якій йдеться про те, що точкою можливого нового збройного конфлікту між Росією й Україною може стати Азовське море.
Своєю чергою у Кремлі, відповідаючи на питання про можливе вторгнення в Україну, заявили, що "Росія ніколи ні на кого не нападала першою".