У Казахстані силовики переходять на бік народу, протестувальники захопили військову техніку
Силовики переходять на бік протестувальників у Казахстані, кількість людей на вулицях продовжує зростати.
У Казахстані, який охопили масові протести, ситуація продовжує розвиватися стрімко: протестувальникам вдалося захопити військову спецтехніку. Більше того, частина силовиків Алмати вже перейшла на бік протестувальників і підтримала народне повстання.
Кадри публікує Телеграм-канал "Український Діалог".
На опублікованих очевидцями відео колона з кількох тисяч казахстанців рухається у бік центру Алмати, використовуючи захоплену техніку силовиків. На північному заході Казахстану силовики також підтримали народний протест: за омоновцями в Алмати на бік протестувальників перейшли і поліцейські в Актобе.
Експерти зазначають, що ключовий фактор протестів у Казахстані - чи відстоюватимуть мітингуючі вимоги про зміну влади та нові вибори?
Зараз казахстанські держмедіа (включаючи російські) активно розвивають тезу, що вимоги протестувальників мають виключно соціальний характер і вони вже задоволені президентом Токаєвим, який також відправив у відставку власний уряд. Проте реальність далека від фантазій технологів і події у Жанаозені, звідки й пішли протести, показові.
Люди хочуть серйозних змін, включаючи політичну трансформацію. Їхні претензії мають системний характер і звернені вони до клану Назарбаєва: у самостійність постаті нинішнього президента ніхто не вірить.
"Головне питання - чи з'являться у містах Казахстану лідери протесту, які закликатимуть відстоювати вимоги про зміну влади та нові вибори, і чи будуть люди стояти до кінця за ці вимоги? Поки у протестувальників все виходить з легкістю, серйозного опору місцеві силовики їм не чинать" , – зазначає видання Readovka.
Увечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".
Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алмати десятки тисяч казахстанців прямують до площі Республіки - силовики безсилі.
Ми також писали, що уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу.