У Казахстані протестувальники зносять пам'ятник Назарбаєву: опубліковано відео
Натовп намагається знести пам'ятник Назарбаєву у Талдикоргані, який тут встановили у 2016 році.
У Казахстані почалося знесення пам'ятників колишньому президентові Нурсултану Назарбаєву. Інформаційні агенції повідомляють, що у місті Талдикоргані під Алма-Атою протестувальники розпочали процес знесення пам'ятника, який було встановлено тут у 2016 році.
Кадри публікує Телеграм-канал "Украинский Диалог".
На опублікованому відео пам'ятник обв'язаний мотузками, за допомогою яких люди намагаються перекинути його на землю.
ЗМІ зазначають, що Революція Гідності в Україні у 2014 році супроводжувалася масовим знесенням пам'ятників радянському вождеві Володимиру Леніну.
Користувачі соціальних мереж вважають, що за 30 років правління Назарбаєва у Казахстані сформувався культ його особистості. Назарбаєву за життя було поставлено кілька пам'ятників: у Президентському парку Алма-Ати, Талдикоргані, барельєф із ним в Астані.
У 2019 столицю країни Астану було перейменовано на Нур-Султан на честь Назарбаєва.
Також на його честь був названий сорт тюльпанів та орден, що вручається за особливі заслуги у державній і громадській діяльності.
Ситуація у Казахстані загострюється: протестувальники у Жанаозені висунули радикальні вимоги, закликаючи змінити владу у країні та повернутися до Конституції 1993 року. Сьогодні зранку у місті Жанаозені, з якого розпочалися казахстанські протести, зібралося близько 12 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ. Мітингувальники висунули свої вимоги: зміна режиму, проведення народних виборів акіма кожної області та міста, повернення Конституції 1993 року, прихід до влади позасистемної людини.
Ввечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".
Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алма-Аті десятки тисяч казахстанців прямують до площі Республіки – силовики безсилі.
Ми також писали, що уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу.