У США засумнівалися у законності запиту Токаєва до ОДКБ
У Білого дому залишається питання щодо законності введення у Казахстан сил ОДКБ.
Сполучені Штати продовжують уважно стежити за розвитком ситуації у Казахстані, де з початку року відбуваються масові акції протесту, спричинені підвищенням ціни на скраплений газ. При цьому Вашингтон має сумніви щодо законності запиту президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва в ОДКБ про введення у республіку "миротворчого контингенту" цієї організації.
Про це заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі під час брифінгу 6 січня.
"У нас є питання щодо характеру цього запиту. Чи це було законним запрошенням чи ні", – сказала представник адміністрації президента США.
За словами Псакі, зараз у Білому домі немає чіткої відповіді на це питання. Вона закликала сили ОДКБ і правоохоронні органи дотримуватися міжнародних норм у галузі прав людини.
Псакі повідомила, що у четвер у держсекретаря США Ентоні Блінкена відбулася продуктивна телефонна розмова з виконувачем обов'язків глави МЗС Казахстану Мухтаром Тлеуберди. Очільник американського зовнішньополітичного відомства висловив підтримку мирному врегулюванню конфлікту.
Напередодні Псакі назвала твердження про нібито причетність США до протестів у Казахстані "шаленими російськими заявами". Представник Білого дому зазначила, що Москва неодноразово вдавалася до подібних дезінформаційних кампаній.
Нагадаємо, ОДКБ після запиту Токаєва ухвалила рішення про введення у Казахстан "миротворчої місії" чисельністю понад 3 тисячі військових. В організації заявили, що силовики візьмуть під охорону стратегічні об'єкти республіки.