"Руйнівні наслідки для Путіна й економіки РФ", – у сенаті показали список санкцій США за вторгнення в Україну
Україна може отримати додаткову військову допомогу від США на 500 млн доларів у разі вторгнення Росії.
Сенатор США Джин Шейхін (штат Нью-Джерсі), голова підкомітету сенату з міжнародних відносин по Європі та співробітництву у галузі регіональної безпеки, разом із головою сенатського комітету з міжнародних відносин Робертом Менендесом (штат Нью-Джерсі) очолила групу законодавців-демократів, закликаючи прийняти Закон про захист суверенітету України від 2022 року, що передбачає високі витрати для Росії у разі нового вторгнення Кремля до України.
Про це повідомляє інформаційне агентство з посиланням на заяву пресслужби сенатора США Джин Шейхін.
"Оскільки Кремль продовжує невиправдано нарощувати військову міць вздовж кордону з Україною, пропозиція демократів сенату зі стримування військової ескалації надсилає чіткий сигнал про те, що Сполучені Штати готові накласти руйнівні наслідки на Путіна та російську економіку, якщо він піде шляхом повторного вторгнення в Україну", – зазначено у повідомленні.
Разом із Менендесом і Шейхін у поданні закону брали участь понад 20 сенаторів Конгресу.
Закон про захист суверенітету України від 2022 року накладе "нищівні санкції на російський банківський сектор, а також на високопосадових військових та урядових чиновників, якщо президент Путін посилить ворожі дії в Україні або проти неї".
Законопроєкт також забороняє операції з первинним і вторинним суверенним боргом Росії та дозволяє санкції щодо видобувних галузей РФ, а також щодо постачальників спеціалізованих фінансових послуг обміну повідомленнями (наприклад, SWIFT).
Щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби оборони, законодавці закликають Міністерство оборони та Вашингтон прискорити передачу оборонних систем для зміцнення обороноздатності України та санкціонують додаткову екстрену допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів доларів у разі повторного вторгнення Росії.
"Нам потрібен закон, який регулює політичну ситуацію, з якою ми стикаємося сьогодні, у відповідь на російську агресію, що посилюється, а не рік чи два тому. Динаміка змінилася, і наша стратегія має змінитися. Це те, що робитиме цей законопроєкт", – сказала сенатор.
"Немає жодних сумнівів у тому, що у Сполучених Штатах існує двопартійна рішучість не допустити введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік – 2" та його використання Путіним як зброї проти наших європейських союзників. Цей закон підтримує цю рішучість, не підриваючи досягнутий дипломатичний прогрес. До того ж це дало б адміністрації потужні сили, щоб завдати каральних збитків Кремлю, зміцнити регіональне партнерство та збільшити військову допомогу Україні, щоб краще захистити себе. Ескалаційна поведінка Путіна щодо України й інших американських партнерів у Східній Європі вимагає, щоб ми змінили нашу відповідь, – ми не можемо використовувати вчорашні плани для криз, з якими ми стикаємося сьогодні", – зазначено у заяві сенатора.
"Ми повинні ясно бачити загрозу, яку несе Росія, і у цьому законопроєкті вживаються значні кроки для протидії російській агресії та підтримки наших партнерів у Східній Європі. Оскільки ми продовжуємо спостерігати зростання напруженості на українсько-російському кордоні, США повинні вжити заходів. Впевнений, що Україна може захистити себе та що ми протистоїмо будь-якій загрозі вторгнення з боку Росії", – заявив сенатор.
Нагадаємо, заступник держсекретаря США Венді Шерман раніше на своєму брифінгу знову пригрозила економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль за експортом, а також надавати підтримку партнерам за ймовірного вторгнення в Україну. За оцінкою американського дипломата, такі можливі кроки стануть на порядок жорсткішими, ніж вісім років тому.
У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.
До слова, Блінкен вказав на важливий момент на переговорах США та РФ щодо України.