Лукашенко відмовляється від без'ядерного та нейтрального статусу Білорусі: призначено дату референдуму
Референдум щодо внесення змін до Конституції Білорусі відбудеться 27 лютого.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив дату так званого референдуму про зміни до Конституції: плебісцит, на якому у білоруських громадян запитають, чи приймають вони зміни та доповнення до основного закону республіки, призначено на 27 лютого.
Відповідний указ опубліковано на сайті президента РБ.
Якщо більшість учасників референдуму підтримає запропоновані нововведення, вони набудуть чинності через 10 днів після оголошення офіційних результатів голосування. Рішення, прийняте на референдумі, розцінюється як невіддільна частина Конституції.
Зазначимо, з редакції основного закону Білорусі, що діє, пропонується прибрати пункт про те, що метою республіки є зробити свою територію вільною від ядерної зброї, а державу – нейтральною.
Натомість до Конституції збираються "вшити" пункт про те, що Білорусь виключає військову агресію зі своєї території стосовно інших країн.
Таким чином, у Білорусі з'явиться право на розміщення на своїй території російської ядерної зброї. Лукашенко останнім часом кілька разів натякав на можливість такого сценарію. Мінськ також зможе укласти всеосяжний військовий союз із Москвою.
Крім того, поправками пропонується повернути обмеження на два президентські терміни, а також закріпити за Всебілоруськими народними зборами статус паралельної Парламенту структури з найвищими повноваженнями.
Колишньому президенту нові зміни гарантують довічну недоторканність.
Нагадаємо, на початку 2022 року у Білорусь буде введено російські війська для проведення спільних навчань. Маневри відбудуться на тлі цього референдуму.
Зміна Конституції Білорусі шляхом проведення референдуму була одним із пунктів програми Лукашенка, з якою він йшов на президентські вибори у 2020 році. Згодом ці вибори завершилися масштабними фальсифікаціями та відмовою країн цивілізованого світу визнавати їх результати.