Сі Цзіньпін міг просити Путіна не нападати на Україну: Bloomberg дізнався, навіщо це потрібно лідеру Китаю
Глава КНР не хоче, щоб потенційне військове вторгнення Росії в Україну затьмарило Олімпійські ігри у Пекіні.
Глава Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін побоюється, що можливе військове вторгнення Російської Федерації в Україну співпаде за часом із зимовими Олімпійськими іграми у Пекіні та затьмарить головну спортивну подію чотириліття, за допомогою якої китайський лідер планує зміцнити свій авторитет всередині країни напередодні третього терміну.
Про це пише Bloomberg із посиланням на дипломата у столиці Китаю.
МЗС КНР вже виступило із заявою, у якій нагадало про необхідність дотримання традиційної резолюції Організації Об'єднаних Націй про перемир'я, яка має починатися за тиждень до старту Олімпіади та закінчуватися через тиждень після Паралімпіади.
Олімпійські ігри у Пекіні відбудуться з 4 по 20 лютого, а Паралімпійські ігри – з 4 по 13 березня. Відповідно, період без бойових дій має тривати з 28 січня до 20 березня. Господаря Кремля китайська сторона запросила на церемонію відкриття Ігор у Пекіні.
Військові аналітики, з якими вдалося поспілкуватися агентству, звертають увагу, що до кінця перемир'я в Україні розпочнеться відлига, яка значно ускладнить можливу наступальну операцію російської армії.
Знайомі з оцінками Заходу джерела Bloomberg зазначають: замість повномасштабного вторгнення російська сторона може активізувати гібридну війну, яка включає кібератаки та спроби дестабілізувати ситуацію в Україні.
Агентство також вважає, що напад Росії на Україну не відбудеться доти, доки Кремль не отримає від Вашингтона письмових відповідей на його пропозиції щодо так званих "гарантій безпеки".
У 21 столітті дві Олімпіади асоціюються зі збройними конфліктами у Європі за участю РФ. Так, у 2008 році під час літніх Ігор у Пекіні Росія розпочала військову агресію проти Грузії, а у 2014 році через тиждень після завершення зимових Олімпійських ігор у Сочі вторглася до Криму.
Нагадаємо, напередодні Bloomberg повідомив, що США припускають евакуацію сімей американських дипломатів з України на тлі скупчення російських військ поблизу українських кордонів. Рішення може бути ухвалено протягом кількох днів.
Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен пояснив, чому президент Джо Байден не розглядає можливості відправки американських військ в Україну у разі нового витка російської агресії. Голова Держдепу нагадав, що Україна не є членом НАТО та на неї поширюється 5 стаття Північноатлантичного договору про колективну безпеку.
Останні новини
"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13Американські рокери Metallica поділилися відео де Тарас Столяр грає Nothing Else Matters на бандурі
11:58ЗСУ контратакують окупантів у Кураховому: експерти розповіли про бої за місто та навколо нього
07:40Україна має знайти заміну американським системам Patriot: названо причину та можливі варіанти – ЗМІ
07:28Пхеньян цього дуже потребує: Кремль розплатився з КНДР за допомогу не тільки продуктами та грошима
07:23