ЄС відповість на газовий шантаж Кремля зниженням частки імпорту газу з Росії – заява Борреля
Ціни на природний газ у державах Євросоюзу підскочили у 6–10 разів порівняно з 2021 роком.
Ціни на енергоносії зросли через глобальні проблеми з попитом і пропозицією. Вартість газу в ЄС у 6-10 разів вища, ніж минулого року. Ця ситуація спровокувала зростання інфляції наприкінці 2021 року, пише у блозі голова зовнішньополітичної служби спільноти Жозеп Боррель.
"Енергетична політика завжди має велике значення у відносинах між ЄС і Росією: понад 40% імпорту газу в ЄС надходить із Росії, а 60% доходів від імпорту до Росії надходить із ЄС", - нагадав єврочиновник.
Боррель пише, що, після того як Європа зіткнулася з газовою кризою, ЄС має намір працювати над зниженням загальної частки імпорту газу з Росії, інвестувати у "зелений" перехід і скоротити залежність від постачальника.
Однак Боррель визнав, що Росії вдалося підвищити стійкість до санкцій більшою мірою, ніж Захід зробив для посилення протистояння до перебоїв у постачанні газу. Наразі країни ЄС мають екстрено поміняти стратегію та замислитися над варіантом спільної закупівлі газу.
7 лютого представники ЄС обговорять із США зниження залежності від російського газу та постачання американського ЗПГ до Європи.
Нагадаємо, після того як ЄС відмовив Кремлю у запуску "Північного потоку - 2" через невідповідність газопроводу вимогам європейського законодавства, Москва розпочала газовий шантаж.
Ціни на паливо напередодні початку опалювального сезону та перед Новим роком злітали до історичних максимумів, а у РФ розводили руками, натякаючи, що більше газу європейці отримають лише після запуску "СП - 2".
У відповідь на ці маніпуляції Захід почав шукати нових постачальників й екстрено розробляти альтернативні способи отримання енергії.