Лукашенко назвав умову, за якої Білорусь визнає "ЛДНР"
Лукашенко дав зрозуміти, що офіційний Мінськ готовий визнати "ЛДНР", якщо на цей крок піде Москва.
Білорусь може визнати незалежність "ЛДНР", якщо це зробить Росія. Про це повідомляє державне білоруське інформагентство "Белта" із посиланням на заяву самопроголошеного "президента" країни Олександра Лукашенка.
За його словами, Мінськ і Москва проведуть переговори та приймуть спільне рішення щодо питання визнання ОРДЛО.
"Ми домовимося з Путіним, як нам вчинити, щоб було краще для Росії та для Білорусі. Але це буде спільне рішення", – заявив він.
Лукашенко додав, що через загострення ситуації на Сході України він готовий надати Москві будь-яку підтримку, включаючи військові й економічні види допомоги. При цьому "останнім шматком хліба", як висловився Лукашенко, білоруська влада готова поділитися як із РФ, так і з жителями Донбасу й України.
"Ми Росії надамо будь-яку підтримку. І військову, і, якщо буде треба, економічну. Поділимося останнім шматком хліба, точно так і зі страждальцями на Донбасі. Якщо це у Чернігові, і чернігівцям допомагатимемо. Це наша тверда позиція", – заявив він.
До того ж білоруський політик розповів про своє спілкування із президентами України, закликаючи зупинити бойові дії на Донбасі.
Президентські вибори у Білорусі у серпні 2020 року та їх наслідки стали поворотним моментом у відносинах між Білоруссю та Заходом. Якщо у минулому ЄС критикував і санкціонував репресивну політику режиму Лукашенка, то цього разу ситуація помітно відрізняється. Це пов'язано з появою рішучої та значною мірою скоординованої опозиції, силою народних протестів і рівнем репресій і жорстокості, що застосовуються його режимом.
У результаті відносини між Білоруссю та Заходом зіпсувалися, ЄС запровадив низку санкцій, а Білорусь призупинила свою участь у Східному партнерстві ЄС. Водночас криза зблизила Лукашенка з Російською Федерацією, яка допомогла йому залишитися при владі внаслідок політичної, фінансової й інших форм допомоги.
Проте ця підтримка має власну ціну. Для зовнішнього світу Лукашенко та Путін тепер – вірні союзники, але за лаштунками зберігаються давні розбіжності та напруженість. На Білорусь чиниться тиск із метою подальшої інтеграції з Російською Федерацією у контексті Союзної держави Росії та Білорусі, досі значною мірою бездіяльного набору договорів 1990-х років. Хоча криза була викликана внутрішніми факторами, проте існує сильний геополітичний навіс. Таким чином, це створює додаткові складності для і без того напружених відносин між Україною, ЄС і НАТО.
Раніше у Мінську пригрозили Україні ракетними ударами у разі початку силової операції на сході країни.
Більше того, Лукашенко прогнозує, що найближчими роками Україна приєднається до союзу Мінська та Москви.