15 грудня 2022, 08:08

WSJ: озвучено ознаки того, що Китай готовий співпрацювати з РФ після 9 місяців вичікування

Після 9 місяців вичікувальної позиції лідер КНР Сі Цзіньпін віддав розпорядження уряду налагодити тісніші економічні відносини з РФ.

Після 24 лютого 2022 року Китай вирішив зайняти вичікувальну позицію щодо війни в Україні. Пекін не засуджував, але й не сприймав на ура напад Путіна на Україну. При цьому КНР не приєдналася до світових санкцій проти РФ.

Напередодні журналісти The Wall Street Journal повідомили, що через 9 місяців вичікувальної позиції Сі Цзіньпін віддав наказ уряду налагодити близькі економічні відносини з Москвою, інформує "Україна 365".

Під новим співробітництвом передбачається закупівля у РФ нафти, газу та сільгосптоварів. Зі свого боку, КНР інвестуватиме у розвиток російських портів і залізниці. Також обидві сторони готові налагодити енергетичне партнерство в Арктиці; з 2022 року стали більше проводити фінансові операції у рублях і юанях, а не в євро або доларах. Таким чином Москва та Пекін вирішили убезпечити себе від можливих майбутніх санкцій.

РосЗМІ повідомляють, що навесні 2023 року лідер Китаю має відвідати Москву та провести зустріч із Путіним.

Експерти пишуть, що ще до 24 лютого КНР і РФ пішли на економічне зближення, однак війна поставила "паузу" у цих відносинах.

Навіть незважаючи на зближення з РФ, у Пекіні дотримуватимуться балансу із Заходом, оскільки Китай все ще гостро потребує деяких технологій і зв'язків з іншими країнами, крім РФ.

Раніше ми повідомляли, що Китай вирішив "захопити" російський авторинок після відходу 55 автомобільних компаній.

Нагадаємо, влада Китаю відмовила РФ у постачанні процесорів Loongson, які можна використовувати в оборонній промисловості.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини