Грузія дрейфує у бік Кремля – The Economist
Вплив Росії на Грузію посилюється, вважають експерти британського видання The Economist.
Впливове видання The Economist випустило вельми тривожну статтю про Грузію. Автори дійшли думки, що країна дедалі сильніше підпадає під вплив Москви.
Назва статті вельми примітна: "Грузія дрейфує в орбіту Кремля. Колись Захід бачив у ній маяк свободи". Присвячена вона здебільшого Михайлу Саакашвілі, який повільно вмирає у грузинській в'язниці, але не тільки.
Загалом автори приходять до думки, що сьогоднішня Грузія менш авторитарна, ніж Росія. Однак країна почала кренитися у бік від демократії. Влада пресує опозицію та затягує європейську інтеграцію.
"Політична опозиція перебуває під наглядом. Заявка Грузії на отримання статусу кандидата від ЄС була надіслана у червні минулого року зі списком із 12 вимог, які уряд, схоже, не поспішає виконувати", - ідеться у статті.
Дивно, але Грузія, яка зазнала у 2008 нападу з боку РФ і чиї 20% території окуповані досі росіянами, почала активно зближуватися з Москвою. Країна 2022 року не тільки відмовила Києву у військовій допомозі, а й навіть не стала приєднуватися до західних санкцій проти Росії після повномасштабного вторгнення.
На те, що Грузія йде не тим шляхом, говорить історія Саакашвілі. За два роки у в'язниці опозиціонер перетворився на тінь самого себе. Зараз він переведений у тюремну лікарню на околиці Тбілісі у жахливому стані. Експерти підозрюють, що політика, який є ворогом Кремля, труять.
Зазначимо, що грузинський народ, на відміну від влади, на 100% підтримує Україну в її боротьбі з російською агресією і далеко не тільки на словах. Приблизно тисяча грузинських добровольців сьогодні б'ється на українських фронтах, жертвуючи своїм здоров'ям і життями.
Влада Грузії пояснює свою відмову від допомоги Україні побоюванням, що це втягне країну в нову війну з РФ. Ці страхи дуже сильні. Експлуатуєтаі підігріває такі настрої партія "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі, що має тісні зв'язки з Кремлем.
Раніше президент Грузії запропонувала включити питання звільнення Абхазії та Південної Осетії у майбутню можливу мирну угоду Києва та Москви.
Ми також писали, що Данілов відкинув ідею президента Грузії "причепитися" до угоди України та РФ.
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!