11 квітня 2023, 08:15

Як витік секретної інформації позначиться на відносинах США та союзників: ЗМІ й експерти дали свій прогноз

Після витоку секретних даних із Пентагону у Вашингтоні одразу ж вийшли на зв'язок зі своїми союзниками в Європі та Близькому Сході.

Американські ЗМІ пишуть, що щойно секретні дані потрапили у Мережу, представники Пентагону, розвідки та Держдепу США вийшли на зв'язок з іноземними колегами, щоб їх заспокоїти.

Журналісти Politico стверджують, що розвідки США, Канади, Британії, Австралії та Нової Зеландії запросили у Вашингтону провести брифінг. Аналогічні запити надіслали у ЦРУ, ФБР і Офіс директора Нацбезпеки. Однак відповіді поки що немає.

Тим часом у Європі та Близькому Сході цікавляться у Вашингтона, як триває пошук винного у витоку інформації, коли США видалять ті документи, що вже "гуляють" мережею, та які кроки робить Білий дім, щоб у майбутньому подібної НП не було.

Напередодні у Пентагоні та Білому домі визнали факт витоку секретної інформації до Мережі. В адміністрації президента США поки що не знають, хто за цим стоїть і скільки ще документів у руках тих, хто їх викладає у Мережу.

Хвилюється з цього приводу й Україна, яка давно непокоїться за секретність тієї інформації, якою вона ділиться з США.

Експерти повідомляють, що поки що ситуація зависла у повітрі, а відносини США з союзниками можна назвати кризовими.

Востаннє подібна історія трапилася з WikiLeaks, коли у період з 2006 по 2021 роки у Мережі публікувалися "чутливі документи".

Ексаналітики американської розвідки не пам'ятають, щоб колись у Мережі з'являлося так багато "достовірної інформації". Ба більше, всі ці документи потрапили у Мережу моментально, без будь-якого аналізу, як це було з файлами Сноудена.

У США поки що й самі не знають, що сталося та яким чином секретні дані потрапили у Мережу. Напередодні Кірбі дав зрозуміти, що зараз спецслужби опікуються цим питанням, детально вивчаючи кожен з опублікованих документів, щоб зрозуміти: реальний він чи фейковий.

Журналісти Politico пишуть, що в Україні до витоку інформації підійшли насторожено. З одного боку, документи, що стосуються України, не вплинуть на перебіг війни у країні. Але, з іншого боку, у МО України з'явився ще один головний біль. Не виключено, що у майбутньому сценарій із секретними документами може повторитися.

Раніше ми повідомляли, що 10 квітня у Білому домі вперше прокоментували ситуацію зі зливом секретної інформації США у Мережу.

Нагадаємо, згідно з секретними документами, ще у лютому президент Єгипту пообіцяв РФ до 40 тисяч ракет, а також снаряди для РСЗВ "Град".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини